fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Wiceminister sprawiedliwości o wiceszefie MSZ: Reformy wstrzymane m.in. przez niego

Michał Woś
Fotorzepa, Jakub Czermiński
To kompromitujące słowa pana ministra - mówił w rozmowie z TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, wiceprezes Solidarnej Polski, odnosząc się do słów wiceszefa MSZ Paweł Jabłońskiego, krytycznego wobec działań prokuratury w śledztwie ws. Sławomira Nowaka, który decyzją sądu po dziewięciu miesiącach wyszedł z aresztu.

"To kompromitujące i groźne dla państwa. Ludzie, którzy dopuścili się przestępstw powinni trafić do więzienia, nieważne jak mocnych protektorów politycznych mają. Żeby skutecznie ich ścigać, prokuratura musi DZIAŁAĆ dużo sprawniej niż dziś. Nawet jeśli z mniejszym hałasem" - napisał na Twitterze o sprawie Nowaka wiceminister Jabłoński.

- Nie zna śledztwa, nie zna realiów - dodał w kontekście śledztwa prowadzonego przez prokuraturę ws. Sławomira Nowaka.

- Bardzo chętnie dokończylibyśmy reformę wymiaru sprawiedliwości, aby sądy działały sprawniej - podkreślił jednocześnie Woś.

- Mamy szuflady pełne ustaw w Ministerstwie Sprawiedliwości. M.in. działaniami pana Jabłońskiego stało się tak, że na kanwie relacji z UE reformy zostały wstrzymane w połowie. I nie ma zmiany struktury polskiego sądownictwa - dodał wiceminister sprawiedliwości.

Woś mówił, że zmiana struktury polskiego sądownictwa jest niezbędna.

- To m.in. pan Paweł Jabłoński pisał w Kancelarii Premiera ustawy dyktowane przez Brukselę, żeby rzekomo łagodzić spór na linii Polska-Bruksela. Efekty? Rozporządzenie ws. praworządności, bicz na Polskę, wchodzi w życie. To są realne efekty tych działań - mówił Woś.

- To nie nasza decyzja kto będzie premierem, a kto wiceministrem. W 99 proc. się zgadzamy (w obozie Zjednoczonej Prawicy), są sprawy, które nas różnią. Gdybyśmy się we wszystkim zgadzali, bylibyśmy w jednym ugrupowaniu - stwierdził Woś pytany o to, co Solidarna Polska robi w koalicji jeśli tak krytycznie ocenia działania MSZ.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA