fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Miller: Kolejna afera nie musi wywrócić notowań PiS-u

Leszek Miller
tv.rp.pl
Afera z taśmami Adam Hofman - Leszek Czarnecki nie musi wywrócić notowań władzy do góry nogami – ocenia były premier, Leszek Miller.

Miller, europoseł SLD, zapytany o to, czy dojdzie do przyśpieszonych wyborów parlamentarnych, odpowiedział, że bez woli PiS-u szybyszych wyborów nie będzie. - Aby Sejm mógł podjąć taką uchwałę wymagana jest określona większość. Najpierw kierownictwo PiS-u musiałoby dojść do wniosku, że opłacają im się przyśpieszone wybory. Ale Jarosław Kaczyński na pewno pamięta jak kiedyś zaryzykował, gdy poszedł na przyśpieszone wybory i przegrał, więc myślę, że jeśli pojawia się taki pomysł, to jest on ostatni w kolejce – ocenił europoseł.

Leszek Miller analizował również jak obecne problemy polskiego rządu z gospodarką, rozwojem pandemii i ujawnieniem taśm Hofman-Czarnecki mogą wpłynąć na notowania PiS-u.

- PiS w dalszym ciągu utrzymuje się na czele stawki. Prawdopodobnie bierze się to stąd, że PiS przez wszystkie te lata wychowało sobie elektorat, który jest nie wrażliwy na te problemy. Łatwo się przekonuje tę grupę naszego społeczeństwa, że albo to wszystko jest nieprawdą, albo zostało zmanipulowane, a „prawdziwa prawda” jest w „telewizji publicznej” i w „radiu publicznym”. Więc, kolejna afera nie musi wywrócić notowań PiS-u do góry nogami – stwierdził były premier.

Europoseł odniósł się także do burd, które miały miejsce podczas Marszu Niepodległości 11 listopada w Warszawie.

- Kilka tygodni temu w Olsztynie policja zgłosiła do sądu sprawę czternastoletniej dziewczynki, która miałaby być odpowiedzialna za współorganizowanie nielegalnego zgromadzenia. Otóż jak w takim razie policja powinna postąpić w stosunku do organizatorów Marszu Niepodległości, a zwłaszcza w stosunku do głównego organizatora, który jest znany. Z jednej strony ciągnie się dziecko do sądu – który na szczęście nie podjął tej sprawy – a z drugiej organizator tego marszu chodzi po telewizjach i robi konferencje prasowe i nikt nie ma do niego żadnych pretensji – skomentował polityk.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA