fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Putin: W 2021 co miesiąc wspólne ćwiczenia z Białorusią

AFP
W Soczi odbyła się rozmowa między prezydentami Rosji i Białorusi, Władimirem Putinem i Aleksandrem Łukaszenką. Rosyjski prezydent zapewnił, że "współpraca w sferze obronności między Moskwą a Mińskiem będzie kontynuowana".

Rosyjska agencja Ria Novosti relacjonuje, że prezydent Puton zapowiedział kontynuację współpracy  Rosji i Białorusi w sferze obronności.

Czytaj także: Łukaszenko u Putina

- Będziemy musieli kontynuować naszą współpracę w sferze obronności. Mam na myśli przede wszystkim oczywiście przedsiębiorstwa obronne - tu współpracujemy w dość wrażliwych dziedzinach. Cóż, w wojsku też - powiedział Putin.

Dodał, że w przyszłym roku prawie co miesiąc będą się odbywać wspólne ćwiczenia wojskowe na terytorium obydwu krajów. 14 września na terytorium Białorusi rozpoczynają się ćwiczenia zaplanowane w 2019 roku, po ich zakończeniu "rosyjskie wojsko wróci na miejsca stałego rozmieszczenia" - zapewnił Putin, którego cytuje agencja Interfax.

Tymczasem agencja AFP przekazała, że Putin odniósł się do kryzysu, jaki trwa na Białorusi od 9 sierpnia - dnia wyborów prezydenckich.

Stwierdził, że w "pełni popiera swojego białoruskiego kolegę" i ocenił, że Łukaszenko na pewno ten kryzys rozwiąże.

Obaj politycy odbyli rozmowę w cztery oczy.

Wcześniej media spekulowały, że politycy będą omawiać dalszej integracji Białorusi z Rosją i kluczowe projekty handlowe i energetyczne.

Źródło: Ria Novosti, AFP, Interfax
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA