fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Konwencja wyborcza Andrzeja Dudy w internecie

Andrzej Duda
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Andrzej Duda przeprowadził konwencję wyborczą. Przedstawił swój program. Konwencję zaplanowano bez udziału publiczności, za pośrednictwem internetu

Konwencja rozpoczęła się spotem, prezentującym mijającą kadencję urzędującego prezydenta.

- Chcę powiedzieć o takiej Polsce, o jakiej marzyłem, o takiej jaka jest dzisiaj, ale także o takiej, w jaką głęboko wierzę, że będzie - mówił Andrzej Duda.

Prezydent nawiązał do kampanii wyborczej w 2015 r. kiedy - jak mówił - ludzie w stosunku do niego stawiali żądania, w tym dotyczące obniżenia wieku emerytalnego: - Mówiłem tak, obiecuję państwu jeśli zostanę wybrany na urząd prezydenta RP, złożę ustawę, która będzie prowadziła do obniżenia wieku emerytalnego, do przywrócenia poprzedniego wieku emerytalnego. Mówiłem: rodzinie należy się prawdziwe wsparcie, rzeczywiste wsparcie, wymierne wsparcie, takie które rodzina poczuje. Podkreślił, że  słowa dotrzymał.

Prezentując filar programu, pod nazwą "Bezpieczeństwo", prezydent powiedział, że trzeba podnieść zasiłek dla bezrobotnych do 1300 zł i wprowadzić dodatek solidarnościowy dla osób, które straciły pracę na skutek epidemii -1200 zł na miesiąc przez trzy miesiące. Dodał też, że jest dumny z tego, że był częścią władz, które wprowadziły rozwiązania w postaci wzrostu emerytur i rent oraz w postaci trzynastej emerytury. Przypominał też o wprowadzonych podczas jego kadencji programach społecznych. Zapewnił, że nie pozwoli na rezygnację z programu 500 plus. Przekonywał, że będzie namawiał polskie banki do tego, żeby wprowadzały wakacje kredytowe dla wszystkich, którzy są w trudnej sytuacji. 

 - Nie zgodzę się na prywatyzację polskiej służby zdrowia. Nie zgodzę się na prywatyzowanie tych placówek służby zdrowia, które są placówkami publicznymi, na ich komercjalizację i prywatyzację - powiedział Duda.

Zapowiedział też utworzenie Funduszu Medycznego na leczenie chorób rzadkich, finansowanie trudnych i kosztownych operacji w kraju i za granicą oraz na rozwój nowoczesnej infrastruktury w polskich szpitalach. Na fundusz zostaną przeznaczone trzy miliardy złotych.

Andrzej Duda zapowiedział też dodatkowe pieniądze, prawie 6 miliardów złotych, na Narodową Strategię Onkologiczną: ""Uruchomiliśmy - i wierzę w to, że wprowadzimy w najbliższych 10 latach - 2020-2030 - Narodowy Program Walki z Rakiem, czyli wypełnienie Narodowej Strategii Onkologicznej. Dodatkowe pieniądze na to, żeby leczyć raka" - mówił.

Prezydent zapewniał polskich rolników, że będzie robił wszystko, aby dopłaty bezpośrednie były takie jak średnia unijna. Dodał, że rozmawiał z ministrem rolnictwa, by także zaliczki na dopłaty bezpośrednie były wypłacane rolnikom wcześniej.

- Będziecie państwo mieli możliwość rozliczenia mnie za ostatnie 5 lat. Proszę, abyście to zrobili, żebyście wzięli udział w tych wyborach, byście oddali głos i okazali mi wsparcie, bo ja chcę kontynuować to, co robiłem do tej pory, ale z pokorą poddam się państwa ocenie - zakończył prezydent.

"Będzie to bardziej nowatorskie wydarzenie, będą łączenia przez internet, tak jak wielu Polaków dzisiaj pracuje"- informował wcześniej rzecznik sztabu wyborczego Adam Bielan.

Nie przewidziano wystąpień innych polityków.

Konwencja odbyła się w Hali Transcolor w Szeligach pod Warszawą, bez udziału publiczności

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA