fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Borys Budka: PiS ma instrumenty do tego, by pozbyć się Banasia

tv.rp.pl
- Państwo PiS przypomina, niestety, najgorsze struktury zorganizowanych grup. Dopóki człowiek jest z nimi, dopóty go chronią. A potem, jeśli nie jest z nimi, potrafią jednej nocy go odsunąć - powiedział na antenie Polsat News Borys Budka odnosząc się do sprawy Mariana Banasia.

Borys Budka w rozmowie z Polsat News został zapytany, dlaczego Platforma Obywatelska nie chce pomóc w odwołaniu obecnego prezesa Najwyższej Izby Kontroli. - Banaś to problem PiS-u. To człowiek Morawieckiego, Kaczyńskiego. Można go bardzo łatwo odwołać ze stanowiska, jeśli szybko przedstawi mu się zarzuty i proces będzie transparentny - powiedział. - Nie można zmieniać konstytucji z ludźmi, którzy ją łamią - dodał. - Jeśli ktoś chce zmieniać konstytucję pod kątem jednej osoby, jest człowiekiem niepoważnym. Podkreślam, PiS ma instrumenty do tego, by pozbyć się Banasia - zaznaczył, odnosząc się do tego, że prezes NIK chroniony jest ustawą zasadniczą.
 

 

Jak podkreślił Budka, ”całkowitą odpowiedzialność za Banasia ponosi PiS”. - PiS jest na rękę, aby na czele NIK zasiadał człowiek, który nie będzie zajmował się kontrolowaniem np. wydatkowania środków z funduszu sprawiedliwości i któremu w każdej chwili można postawić zarzuty - ocenił.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA