fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Europosłowie PiS z krzyżami. Patryk Jaki: Ordynarny fejk

Fotorzepa, Sławomir Mielnik
W internecie pojawiło się przerobione zdjęcie przedstawiające grupę europosłów PiS, którzy trzymają w Parlamencie Europejskim krzyże. Były wiceminister sprawiedliwości nazwał to ordynarnym fejkiem.

Zdjęcie europosłów PiS zostało zrobione wczoraj podczas pierwszego posiedzenia Parlamentu Europejskiego. Na Facebooku pojawił się fotomontaż. Wszyscy politycy trzymają w rękach krzyże.

Grafika została udostępniona na profilu "Racjonalna Polska" i szybko została udostępniona dalej przez tysiące użytkowników serwisu. Pod zdjęciem pojawił się napis "silna grupa egzorcystów już w akcji!"

Sprawę skomentował w rozmowie z WP.pl, europoseł Patryk Jaki. - Ta grupa regularnie atakowała mnie ordynarnymi fejkami w kampaniach wyborczych. To wstyd dla Facebooka, że dalej nie usuwa tej grupy, mimo że regularnie łamie ona wszystkie regulaminy i zasady społeczności - powiedział były wiceminister sprawiedliwości.

Po wyborach do Parlamentu Europejskiej zapowiadał, że "weźmie się" za profile na Facebooku, na których pojawiają się obraźliwe informacje.

- Wezmę się za takie rzeczy jak "Sok z Buraka". To jest instytucjonalnie akceptowane, mimo że ludzie, którzy za to odpowiadają, wiedzą, że to jest haniebne łamanie prawa. Dlatego to się teraz skończy, ja chwilę odpocznę i się tym zajmę - zapowiedział.

 

Źródło: WP.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA