fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

"Scenariusz pisany cyrylicą"? Schetyna chce komisji ws. Falenty

Fotorzepa / Jerzy Dudek
- Jest masa pytań i nie ma żadnych odpowiedzi. Kto stał za Falentą, kto go inspirował, kto go prowadził do tego, żeby obalić rząd Donalda Tuska? Czy to był rzeczywiście scenariusz pisany cyrylicą, czy w jakimś innym języku, i kto go pisał - powiedział w rozmowie z Onetem szef PO Grzegorz Schetyna. Zapowiedział, że po publikacji "Rzeczpospolitej" w sprawie listu Marka Falenty do prezydenta, Platforma będzie się domagać powstania komisji śledczej.

Zdaniem Grzegorza Schetyny, Marek Falenta szantażuje prezydenta. - To jest klasyczna sprawa na komisję śledczą - ocenił szef PO. Zapowiedział złożenie wniosku o informacje do ministra sprawiedliwości oraz ministra spraw wewnętrznych, a później złożenie wniosku o powołanie komisji śledczej.

Schetyna stwierdził też, że nie może być też, że dla Prawa i Sprawiedliwości Marek Falenta był wiarygodny w 2015 r. "kiedy pomagał PiS-owi obalać rząd Platformy", a teraz jest niewiarygodny, "bo mówi, że nagrał (Jarosława - red.) Kaczyńskiego". - Opinia publiczna powinna się dowiedzieć, jaka jest prawda o Falencie - podkreślił lider PO.

- Żądamy pełnej informacji, a nie udawania, że się nic nie stało - dodał. Schetyna podkreślił, że chce wiedzieć, jakie były relacje Falenty z PiS-em.

- Jest masa pytań i nie ma żadnych odpowiedzi. Kto stał za Falentą, kto go inspirował, kto go prowadził do tego, żeby obalić rząd Donalda Tuska? Czy to był rzeczywiście scenariusz pisany cyrylicą, czy w jakimś innym języku, i kto go pisał - powiedział szef Platformy. Zapewnił, że jego ugrupowanie "nie odpuści" tematu i będzie się domagało odpowiedzi na te pytania.

Źródło: rp.pl,
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA