fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Biedroń: Rządzenie z Kaczyńskim? Nie ma takiej opcji

tv.rp.pl
Lider Wiosny Robert Biedroń powiedział w programie „Onet Rano”, że „rządzenie dla samego rządzenia nie ma dla niego sensu” oraz, że „chciałby, żeby to rządzenie wpływało na ludzi”. - Musimy rozdzielić państwo od Kościoła, musimy walczyć z rakiem, budować mieszkania komunalne. Musimy rozwiązywać konkretne problemy - zaznaczył.

Robert Biedroń przyznał w programie „Onet Rano”, że "dzisiaj niektórzy nagle ubierają się w szaty tych, którzy są świeccy". - Teraz walczą o autonomię państwa i Kościoła, a przez lata robili to, co robili: klękali przed biskupami, nie wyprowadzili lekcji religii ze szkół - podkreślił lider Wiosny i zadeklarował, że "na pewno nie będzie rządzić z Jarosławem Kaczyńskim". - Nie ma takiej opcji - podkreślił.

Czytaj także: Robert Biedroń: Brakuje dialogu, jest tchórzostwo ze strony rządzących

 

 

Jak powiedział, choć spodziewał się, że Wiosna odniesie sukces, nie spodziewał się, że będzie trzecią siłą polityczną. - Dla mnie, prostego chłopaka z Krosna, to jest fantastyczne. Jestem dzisiaj najszczęśliwszym człowiekiem na świecie, kiedy widzę te sondaże - zaznaczył, a swoje ugrupowanie określił jako "polityczny start-up".

Biedroń zapytany o sondaż IBRiS dla Onetu, w którym jego ugrupowanie zdobyło 6 proc. głosów, utrzymywał, że średnia sondaży dla Wiosny w maju to prawie 10 proc.

Jak zadeklarował, po wyborach do europarlamentu "wprowadzi drużynę do polskiego parlamentu". - Nie wiemy, kiedy są jesienne wybory, ale jak zostaną rozpisane, ja wystartuję i mam nadzieję, że zostanę posłem na Sejm - powiedział i zwrócił uwagę, że do Parlamentu Europejskiego kandyduje ponad 100 posłów. - Mogliby pojechać na zmywak do Wielkiej Brytanii. Ja pracowałem - podkreślił. 

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA