fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Maduro: W Białym Domu rządzi Ku Klux Klan

AFP
Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro nazwał administrację Donalda Trumpa "gangiem ekstremistów" i obarczył USA odpowiedzialnością za kryzys w swoim kraju.

USA nie uznają Maduro za prezydenta Wenezueli - Waszyngton niemal natychmiast po tym, jak przewodniczący Zgromadzenia Narodowego (parlamentu), Juan Guaido, ogłosił się tymczasowym prezydentem kraju, uznał rywala Maduro za głowę państwa do czasu przeprowadzenia w Wenezueli wolnych wyborów.

Maduro w rozmowie z BBC zarzucił Waszyngtonowi, że ten chce przejąć Wenezuelę, a pomoc humanitarna z Zachodu, której Maduro nie chce wpuszczać do kraju, mogłaby się stać usprawiedliwieniem interwencji w Wenezueli.

Prezydent Wenezueli wyraził nadzieję, że "grupa ekstremistów w Białym Domu zostanie pokonana przez potężną, światową opinię publiczną".

- To wojna polityczna, wojna imperium amerykańskiego, interesów ekstremistycznej prawicy, która dziś rządzi (w USA), Ku Klux Klanu, który rządzi w Białym Domu; jej (wojny) celem jest przejęcie Wenezueli - oświadczył Maduro.

Dopytywany, czy uważa, iż Donald Trump jest białym supremacjonistą (rasistą), Maduro odparł: Jest, otwarcie i publicznie... Nienawidzą nas, poniżają nas, ponieważ wierzą tylko w swoje interesy i interesy USA.

Maduro zapewnił też, że Wenezuela nie potrzebuje pomocy humanitarnej, ponieważ "jest w stanie zaspokoić potrzeby swoich obywateli" i "nie musi u nikogo żebrać" o pomoc.

Zdaniem Maduro USA starają się doprowadzić do kryzysu humanitarnego w Wenezueli, aby usprawiedliwić interwencję wojskową.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA