fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Nauert nie zostanie ambasadorem USA przy ONZ

Heather Nauert
U.S. Department of State
Heather Nauert ze względów rodzinnych wycofała swą kandydaturę na stanowisko ambasadora Stanów Zjednoczonych przy Organizacji Narodów Zjednoczonych.

W grudniu dotychczasowa rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert została przez Donalda Trumpa nominowana na ambasador USA przy ONZ. Nauert, zanim została rzeczniczką Departamentu Stanu, była reporterką Fox News.

W oświadczeniu wydanym przez Departament Stanu nie sprecyzowano, jakie konkretnie problemy rodzinne popchnęły Nauert do decyzji o rezygnacji z kandydowania na ambasadora przy ONZ. Dziennik "The Washington Post" zwrócił jednak uwagę, że choć ona pracowała w Waszyngtonie, jej dzieci i mąż pozostali w Nowym Jorku.

Z kolei dziennik „The New York Times” sugeruje, że Nauert wycofała się, gdyż zatrudniała do opieki nad swoimi dziećmi nianię, która wprawdzie przebywała w USA legalnie, ale nie miała uprawnień do podejmowania pracy zarobkowej.

Według CNN, Trump wkrótce ogłosi nową kandydaturę. Pod uwagę brani są ponoć m.in. obecny ambasador USA w Niemczech Richard Grenell (były rzecznik prasowy ONZ), Jamie McCourt, ambasador USA we Francji oraz Kelly Craft, ambasador USA w Kanadzie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA