fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Trump mianował prokuratora generalnego. Nauert do ONZ

Rzeczniczka Departamentu Stanu USA Heather Nauert
AFP
Donald Trump ogłosił, że nominuje Williama Barra na nowego prokuratora generalnego. Dotychczasowa rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert została nominowana na ambasador USA przy ONZ.

Williama Barr zajmował to samo stanowisko podczas prezydencji George'a HW Busha. Ogłaszając nominację Nauert, Donald Trump podkreślił, że jest "bardzo utalentowana" i "bardzo inteligentna".

Heather Nauert zastąpi w ONZ Nikki Haley, która w październiku ogłosiła, że pod koniec tego roku ustąpi z funkcji ambasadora.

Nauert, zanim została rzeczniczką Departamentu Stanu, była reporterką Fox News. Jeśli zostanie zatwierdzona przez Senat, będzie wiodącym głosem administracji w sprawie polityki zagranicznej USA.

- Był moim pierwszym wyborem. Szanowany przez Republikanów, szanowany przez Demokratów - argumentował Trump swoją decyzję o nominacji dla Barra.

Barr może zastąpić na stanowisku Jeffa Sessionsa, który został zmuszony do rezygnacji w ubiegłym miesiącu. Również w tym przypadku nominacja musi zostać zatwierdzona przez Senat. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA