fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kongres: Polityk z Michigan przysięgała na Koran

AFP
Rashida Tlaib, członkini Kongresy wybrana z 13. okręgu w Michigan, pojawiła się w Kongresie na zaprzysiężeniu ubrana w tradycyjny, palestyński strój kobiecy (ang. thawb). Tlaib jest pierwszą Amerykanką palestyńskiego pochodzenia, która zasiada w Kongresie.

Tlaib złożyła przysięgę kładąc lewą rękę na Koranie. Zdjęcia z zaprzysiężenia w Kongresie, na których widać kobietę w tradycyjnej, palestyńskiej szacie, skłoniły wiele Amerykanek arabskiego pochodzenia do umieszczenia swoich zdjęć w tradycyjnym, palestyńskim stroju w mediach społecznościowych w geście solidarności z kongresmenką.

Tlaib już w grudniu zapowiedziała, że pojawi się w tradycyjnym palestyńskim stroju na zaprzysiężeniu, umieszczając zdjęcie ubrania przygotowanego na uroczystość na Instagramie.

W akcie solidarności z Tlaib Susan Muaddi Darraj, inna Amerykanka pochodzenia palestyńskiego rozpoczęła w internecie kampanię wsparcia dla kongresmenki promując hashtag #TweetYourThobe.

Tlaib wyjaśniła, że tradycyjny strój jest dla niej ważny, bo przypomina jej o korzeniach i dzieciństwie. Wspomniała że jako dziewczynka widziała, jak jej matka wyszywała takie ubrania siedząc na podłodze, przy lampie. - Wspominanie tego przypomina mi o matce i tego, jak dumna była z bycia Palestynką - podkreśliła kongresmenka.

Kobieta wspominała, że jej matka dorastała w wiosce rolniczej na Zachodnim Brzegu i że skończyła tylko osiem klas szkoły.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA