Reklama

Zmiany w konstytucji USA? "Dwie kadencje w Senacie i koniec"

Republikański senator Ted Cruz i republikański kongresmen Francis Rooney zaproponowali wprowadzenie zmian w konstytucji, które wprowadziłyby limit liczby kadencji dla członków Kongresu.

Aktualizacja: 04.01.2019 18:20 Publikacja: 04.01.2019 17:09

Zmiany w konstytucji USA? "Dwie kadencje w Senacie i koniec"

Foto: AFP

arb

Zgodnie z propozycją, którą popierają także republikańscy senatorowie Marco Rubio, Mike Lee i David Perdue, liczba kadencji, przez jakie dana osoba mogłaby zasiadać w Senacie zostałaby ograniczona do dwóch (sześcioletnich).

Z kolei w przypadku członków Izby Reprezentantów dana osoba mogłaby zasiadać w niej maksymalnie przez trzy dwuletnie kadencje.

Cruz zaproponował już podobną poprawkę do konstytucji w 2017 roku.

- Za długo członkowie Kongresu nadużywali swojej władzy i ignorowali wolę Amerykanów - powiedział Cruz.

- Limity liczby kadencji dla członków Kongresu oferują rozwiązanie problemu zepsucia jakie widzimy w Waszyngtonie. Wzywam moich kolegów, aby poparli tę poprawkę do konstytucji i stany, aby szybko ją ratyfikowały - dodał.

Reklama
Reklama
Polityka
Ukraina odpowiada na groźby Węgier i Słowacji: Postawcie ultimatum Kremlowi
Materiał Promocyjny
Jak osiągnąć sukces w sprzedaży online?
Polityka
Ambasador USA o aneksji Bliskiego Wschodu przez Izrael: Nie miałbym nic przeciwko
Polityka
Gen. Polko ostro o Radzie Pokoju Trumpa: Człowiek nie wiedział czasem, gdzie oczy podziać
Polityka
Trump reaguje na decyzję Sądu Najwyższego ws. ceł. „Mogę zrobić, co tylko chcę”
Materiał Promocyjny
Presja dorastania i kryzys samooceny. Dlaczego nastolatki potrzebują realnego wsparcia
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama