fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Dwa dni w Pekinie. Pociąg Kima wraca do Korei Północnej

Kim Dzong Un
AFP
Agencja Associated Press poinformowała, że pociąg Kim Dzong Una wyruszył z Pekinu. Przywódca Korei Północnej spędził w Chinach dwa dni.

W poniedziałek południowokoreańska agencja Yonhap poinformowała o niezapowiadanej w mediach wizycie przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una w Pekinie.

Według doniesień Yonhap pociąg specjalny z Korei Północnej, którym często porusza się przywódca tego kraju, silnie strzeżony przekroczył granicę z Chinami w poniedziałek w późnych godzinach popołudniowych.

Czytaj także: Kim najpierw gra z Chińczykami

Wczoraj wizytę potwierdził Pekin. Dla przywódcy Korei Północnej to czwarta wizyta w Chinach w ciągu zaledwie dwunastu miesięcy.

Kimowi w wizycie towarzyszyła jego żona Ri Sol Ju oraz szereg najważniejszych osób w Korei Północnej, w tym minister spraw zagranicznych Ri Yong Ho oraz generał Kim Jong Czol, który pełni funkcję wiceprzewodniczącego Komitetu Centralnego partii rządzącej, jednocześnie prawa ręka Kim Dzong Una.

Z zapowiedzi wynikało, że Kim Dzong Un ma pozostać w Pekinie do czwartku. Jak podaje Associated Press, jego pociąg wyruszył w drogę powrotną już dziś.

Kim Dzong Un, podobnie jak jego ojciec, Kim Dzong Il, raczej nie podróżuje samolotem, porusza się jedynie specjalnym, opancerzonym pociągiem. To właśnie pociągiem przyjechał do Chin w ubiegłym roku, na pierwsze spotkanie z prezydentem Xi. Później dwukrotnie przylatywał jednak samolotem.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA