fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Heather Nauert nową ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ

AFP
Rzeczniczka Departamentu Stanu USA Heather Nauert została mianowana przez prezydenta Donalda Trumpa na ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ. Zastąpi Nikki Haley, która w październiku ogłosiła, że zrezygnuje ze stanowiska pod koniec roku - pisze Onet.

Nauert została rzeczniczką Departamentu Stanu w kwietniu 2017 roku, gdy sekretarzem stanu był były szef giganta petrochemicznego ExxonMobil Rex Tillerson. Po zwolnieniu przez Trumpa Tillersona pozostała na swoim stanowisku, a sekretarzem stanu 26 kwietnia został Mike Pompeo, były dyrektor CIA.

Wcześniej była korespondentem Fox News Channel i nie miała żadnego doświadczenia w działalności politycznej. Od marca do października tego roku sprawowała także funkcję podsekretarza stanu ds. dyplomacji publicznej i spraw publicznych.

Nauert jest absolwentką renomowanego Wydziału Dziennikarstwa nowojorskiego Uniwersytetu Columbia.

Haley, była gubernator stanu Karolina Południowa, niespodziewanie poinformowała na początku października, że zamierza zrezygnować z funkcji ambasadora USA w ONZ, aby „zająć się sprawami prywatnymi”. Swój kraj w ONZ reprezentowała przez 18 miesięcy - pisze Onet.

Źródło: rp.pl/Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA