fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Syryjska telewizja przeprasza za pokazanie gimnastyczek z Izraela

stock.adobe.com
Syryjski telewizyjny kanał sportowy Sport 24 wyemitował nagranie, na którym widać występ izraelskich gimnastyczek w czasie igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku, wbrew nakazowi, by wszystkie materiały wideo przedstawiające Izrael i Izraelczyków były cenzurowane.

Oburzenie materiałem opublikowanym w Sport 24 wyraziło w mediach społecznościowych wielu syryjskich internautów - odnotowuje izraelski portal ynetnews.com. Izraelskie gimnastyczki zajęły na igrzyskach w Londynie ósme miejsce.

Niektórzy Syryjczycy, oburzeni materiałem w Sport 24 apelowali do Syryjskiego Ministerstwa Komunikacji, by to zajęło się sprawą materiału w telewizji.

Kierownictwo kanału wydało już oświadczenie, w którym przeprasza za całą sytuację spowodowaną "ludzkim błędem".

"Postępowanie przeprowadzone przez zarząd naszej stacji wykazało, że transmisja była przeprowadzona bez zgody. To śmiertelnie poważny błąd, i przepraszamy naszych widzów. Podejmiemy niezbędne kroki, by takie niedopatrzenie nigdy więcej się nie zdarzyło" - podkreśla kierownictwo stacji.

Jak przypomina ynetnews.com arabskojęzyczne kanały regularnie cenzurują materiały, na których widać izraelskie symbole i izraelskich sportowców. Podczas mistrzostw świata w pływaniu w Katarze w 2018 roku izraelska flaga została cyfrowo usunięta z kostiumu izraelskiej pływaczki Amit Ivry.

Źródło: ynetnews.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA