fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Obywatele RP chętnie dołączą do zespołu MSW walczącego z faszyzmem

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Fundacja Wolni Obywatele RP zwróciła się do Joachima Brudzińskiego, ministra spraw wewnętrznych, z propozycją uczestnictwa w międzyresortowym zespole do walki z faszyzmem i nienawiścią na tle rasowym czy wyznaniowym.

Międzyresortowy Zespół do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i Innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwem Inspirowanym Nienawiścią na Tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość – tak brzmi pełna nazwa zespołu, który chce powołać minister Joachim Brudziński. Celem jego działania ma być "wypracowanie założeń zmian obowiązujących przepisów, które pozwolą na skuteczniejszą walkę z przestępstwami polegającymi na publicznym propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz nawoływaniu do nienawiści".

W skład zespołu mieliby wejść przedstawiciele kilku ministerstw, policji, straży granicznej, ABW i prokuratury. Dodatkowo, według projektu, w pracach zespołu miałyby brać udział także organizacje pozarządowe, które zajmują się ochroną praw człowieka.

Przeczytaj » Powstanie zespół do walki z faszyzmem

Na ten ostatni punkt komunikatu ministerstwa spraw wewnętrznych zwrócili uwagę Obywatele RP. "Chcemy zgłosić chęć uczestnictwa w zespole jako strona pozarządowa" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze.

"Jedną z głównych osi działań naszej organizacji jest walka o prawa człowieka i sprzeciw wobec propagowania faszyzmu. Wydarzenia, które organizowaliśmy, rozpoznawalność i zaufanie, jakim się cieszy nasza organizacja, jednoznacznie wskazują na adekwatność naszego zgłoszenia" - czytamy w oświadczeniu Obywateli RP, skierowanym do MSW.

http://www.rp.pl/Polityka/302179970-Powstanie-zespol-do-walki-z-faszyzmem.html

"Jesteśmy przekonani, że możemy przyczynić się do skuteczniejszego działania Zespołu, a nasza wiedza i doświadczenie mogą okazać się nieocenione" - napisał Paweł Kasprzak, prezes Obywateli RP.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA