fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Korwin-Mikke: Kukiz to znakomity demagog, nie polityk

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Zdobywszy głosy (Paweł Kukiz) nie jest w stanie niczego racjonalnego z nimi osiągnąć" - napisał na Facebooku Janusz Korwin-Mikke komentując niedoszłą koalicję wyborczą między Kukiz'15 a partią Wolność.

Korwin-Mikke deklaruje, że "z Kukizem więcej rozmawiać nie będziemy". "W moich oczach jest skompromitowany" - dodał. Kilka dni wcześniej Kukiz na spotkaniu z wyborcami mówił, że jest negatywnie nastawiony do koalicji z Korwin-Mikkem.

To drugie nieudane podejście do współpracy podjęte przez obu polityków - wcześniej, przed wyborami prezydenckimi w 2015 roku poróżniła ich kwestia JOW-ów (Korwin-Mikke skrytykował je publicznie w debacie prezydenckiej, tymczasem dla Kukiza było to jedno ze sztandarowych haseł).

Korwin-Mikke podkreśla, że "tak bardzo się nie martwi", że nie dojdzie do współpracy z Kukizem ponieważ "kampania koalicyjna zmuszałaby do nieustannych kompromisów i robienia dobrej miny do złej gry; np. musiałbym (co już kilka razy robiłem na przestrzeni 22 lat...) udawać, że te idiotyczne JOWy mają swoje dobre strony (no – jakieś tam mają...)".

Lider Wolności dodaje, że musiałby również obawiać się, iż "Kukiz znów wystąpi jako Trybun Ludowy, podlizujący się elektoratowi - i trzeba będzie się tłumaczyć".

Jednocześnie Korwin-Mikke przyznaje, że koalicja z Kukiz'15 ułatwiłaby wejście przedstawicielom Wolności do sejmików. "Teraz będziemy musieli przeprowadzić straceńczą szarżę" - dodaje.

Korwin-Mikke zarzuca też Kukizowi stosowanie demagogii i dodaje, że "polityk nie ma prawa kierować się emocjami, chęcią zemsty itp. - musi być zimno kalkulującym strategiem". I dlatego - zdaniem Korwin-Mikkego "Kukiz to znakomity demagog", jednak "nie jest politykiem".

Na koniec Korwin-Mikke nie wyklucza współpracy z poszczególnymi politykami Kukiz'15 ponieważ - jak pisze - "w Kukiz'15 sporo jest rozsądnych ludzi".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA