fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Giertych: Nie bójmy się Kim Dzong Una i Kaczyńskiego

AFP
"Nie bójmy się ich" - pisze na Facebooku były wicepremier Roman Giertych, mając na myśli przywódcę Korei Północnej Kim Dzong Una i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, których ze sobą porównuje.

"Kaczyński jest jak Kim Dzong Un" - przekonuje Giertych, w przeszłości lider LPR i wicepremier w rządzie, na czele którego stał Jarosław Kaczyński.

Zdaniem Giertycha podobieństwo polega na tym, że "obaj dyktatorzy z wielkim wysiłkiem przygotowują broń, której nie będą mogli użyć".

W przypadku Kim Dzong Una ma być to broń jądrowa, z kolei broń Kaczyńskiego to "instrumenty do zamordyzmu i fałszowania wyborów".

Były wicepremier podkreśla jednocześnie, że zarówno przywódca Korei Północnej, jak i prezes PiS swojej broni nie będą mogli użyć. W przypadku Kim Dzong Una oznaczałoby to bowiem "totalne unicestwienie", w przypadku Kaczyńskiego "wyrzucenie Polski z UE i gospodarczą (a w konsekwencji polityczną dla PiS) katastrofę".

"Dlatego nie będzie w Polsce masowych aresztowań i fałszerstw. Będą natomiast groźby użycia tych instrumentów po to, aby zastraszyć ludzi nieuniknionością rządów PiS. Dlatego te instrumenty są groźne, gdyż ich skutkiem jest strach (co dokładnie odbija się na sondażach). Im mniej strachu, tym mniej odniosą skutku" - przekonuje były wicepremier. 

Niektórzy krytycy PiS uważają, że reforma sądownictwa (zwłaszcza Sądu Najwyższego, który orzeka o ważności wyborów) oraz reforma Kodeksu wyborczego mogą zostać wykorzystane do wpływania na wynik wyborów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA