fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Niemcy: Pierwszy raz od 10 lat SPD wygrywa w sondażu z koalicją CDU/CSU

AFP
Socjaldemokratyczna Partia Niemiec (SPD) po raz pierwszy od 2006 roku znalazła się w sondażu nad Unią CDU/CSU - donosi Bild am Sonntag. Według badania instytutu Emnid, centolewica może obecnie liczyć na 33 procent głosów, a partia kanclerz Angeli Merkel o jeden procent mniej.

SPD zyskała rekordowe poparcie (wzrost o 12 procent w stosunku do poprzedniego miesiąca) po tym, gdy zamiar kandydowania przeciwko Merkel wyraził były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz. "Taki wzrost jest niespotykany w historii sondaży Bild am Sonntag" - napisała gazeta.

Co więcej, wg sondażu SPD byłaby w stanie sformować koalicję z lewicową Die Linke (8 procent w badaniu Instytutu Emnid) oraz Zielonymi (7 procent).

Na miejsca w Budnestagu mogłyby liczyć także: Alternatywa dla Niemiec (AfD) - 9 procent, oraz Wolna Partia Demokratyczna (FDP) - 6 procent. Dla tych pierwszych jest to najgorszy wynik od roku.

Jeszcze w piątek inny sondaż, przeprowadzony dla telewizji ZDF pokazywał poparcie dla CDU/CSU na poziomie 34 procent, a SPD - o 4 procent niższym.

Wybory do Bundestagu odbędą się 24 września.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA