fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sławomir Neumann o projekcie zakazu aborcji: Nie możemy mieć prawa wyznaniowego w Polsce

PAP, Adam Warżawa
- Dzisiaj otwieranie wojny aborcyjnej, to jest dolewanie do ognia, który się w Polsce pali, kolejnego wiadra z benzyną - ocenił w rozmowie z TVN24 szef klubu PO Sławomir Neumann.

Inicjatywa Ustawodawcza "Stop Aborcji" zbiera obecnie podpisy pod projektem ustawy całkowicie zakazującej przerywania ciąży. Obecnie w Polsce aborcja jest dopuszczalna, jeśli dziecko jest owocem gwałtu, ciąża zagraża życiu kobiety lub gdy w czasie badań prenatalnych lekarze odkryją wady płodu. Wprowadzenie zakazu aborcji popiera Kościół.

Szef klubu PO komentując kształt projektu zmian w prawie podkreślił, że "zgwałconych kobiet nie można zmusić do rodzenia dzieci" i ostrzegł, że debata o aborcji bardzo podzieli Polaków. - Będzie kolejną rozpętaną w Polsce wojną ideologiczną, ponieważ z jednej strony będziemy mieli do czynienia z ludźmi, którzy chcą całkowicie zakazać aborcji, a z drugiej, będziemy mieli do czynienia z ludźmi, którzy będą chcieli aborcję zliberalizować - podkreślił.

Neumann zapowiedział, że PO będzie bronić kompromisu aborcyjnego sprzed 23 lat. Partia ta chce, by zarówno Sejm, jak i Senat, przyjęły uchwały broniące obecnego kształtu prawa ws. aborcji.

Komentując stanowisko Kościoła ws. prawa dotyczącego aborcji Neumann stwierdził, że "prawo w państwie nie może być prawem wyznaniowym".

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA