fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

40 tys. osób maszerowało z PiS

PAP/Jacek Turczyk
Według szacunków policji w dzisiejszej manifestacji PiS wzięło udział około 40 tysięcy ludzi. Zdaniem funkcjonariuszy we wczorajszej demonstracji opozycji uczestniczyło około 20 tysięcy osób

Dane przekazane przez policję są inne niż te, która podał wiceprezydent Warszawy i sami organizatorzy marszu.

Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent miasta, ogłosił, że wczorajsza demonstracja zgromadziła 50 tysięcy osób, a w dzisiejszej wzięło udział 15 tysięcy osób. Wiceprezydent powołał się na szacunki Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Organizatorzy dzisiejszego marszu szacują, że pojawiło się na nim ponad 80 tysięcy osób, zaś organizatorzy wczorajszej demonstracji podali, że na ulicach Warszawy protestowało około 50 tysięcy osób.

- Raport końcowy policji po wczorajszej demonstracji liczbę jej uczestników szacował na od 17 do 20 tysięcy osób. Natomiast w dzisiejszej manifestacji te szacunki wynoszą od 40 do 45 tysięcy osób - poinformował rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji aspirant sztabowy Mariusz Mrozek.

W sporze wokół TK nie chodzi o demokrację, a o zablokowanie szykowanej przez PiS wielkiej przebudowy Polski - przekonywał podczas V Marszu Wolności i Solidarności w Warszawie Jarosław Kaczyński. Zapowiedział zmiany w Trybunale, tak by nie bronił on "poprzedniego układu". Czytaj więcej

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA