Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 28.12.2018 21:31 Publikacja: 27.12.2018 23:01
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompala
Wszystko wskazuje na to, że rok 2019 będzie niezwykle filozoficznym rokiem, bo wiele różnych wydarzeń czy procesów, które będą się toczyć, będzie miało jedną wspólną cechę: będą próbą poszukiwania i ustanowienia nowych zasad. Gdziekolwiek popatrzymy, tam trwać będzie poszukiwanie nowego porządku.
Eksperymenty genetyczne na ludzkich embrionach każą nam na nowo postawić pytanie o zasady, jakimi powinna kierować się nauka, i co ją powinno ograniczać. To samo dotyczy mediów społecznościowych, które na naszych oczach rewolucjonizują nie tylko sposób życia milionów ludzi na całym świecie, ale zupełnie zmieniają debatę publiczną. Czy powstaną zasady, które uporządkują internet i rozwój technologii oraz mediów społecznościowych? Nowe prawa wykuwać się będą również w polityce międzynarodowej. Przekonamy się, czy Donaldowi Trumpowi uda się stworzyć nowy porządek, czy też będziemy „jedynie" świadkami rozmontowywania starego świata opartego na eksporcie dobrobytu i zasad demokracji oraz wierze w multilateralny porządek. Dowiemy się też, jak żywotna jest Unia Europejska, w jakim stanie pozostanie po brexicie, a także po wyborach do Parlamentu Europejskiego, które mogą sprawić, że powstanie zupełnie nowy układ sił, a więc rozsypie się sojusz socjaldemokracji i chadecji mający izolować radykalizmy z prawa i lewa. Bo zamiast zablokować marsz antyeuropejskich radykalizmów, sojusz mainstreamowych sił doprowadził do kryzysu wiarygodności europejskich elit i instytucji, na kres którego trudno liczyć. Na samonaprawę liczyć równie trudno. Różne antyeuropejskie siły w różnych krajach, prócz sympatii do Kremla, łączy niewiele.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
„F1: Film” to dwuipółgodzinna reklama wyścigów Formuły 1. Zapłacą za nią widzowie i Apple Studios.
Polityka nad Sekwaną to dziś pole eksperymentów, w tym wciągania do władzy partii dotąd izolowanych. Efekt – woj...
W dzisiejszym odcinku podcastu „Posłuchaj Plus Minus” Daria Chibner rozmawia z Konstantym Pilawą z Klubu Jagiell...
Urzeka mnie głębia głosu Dave’a Gahana z zespołu Depeche Mode oraz ładunek emocjonalny ukryty między jego słowam...
„28 lat później” to zwieńczenie trylogii grozy, a zarazem początek nowej serii o wirusie agresji. A przy okazji...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas