fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Od rewolucji klimatycznej do społecznej

Mirosław Owczarek
Ideologia klimatyczna jest sposobem odpowiedzi na kryzys tożsamości w Europie. Trzeba ją traktować poważnie z powodu potencjału radykalnej społecznej i politycznej zmiany, którą promuje i do której dąży.

Europę czeka wielka rewolucja, całościowa społeczna zmiana, która odmieni życie każdego z nas, a wszystko to za sprawą nowej ideologii klimatycznej. Jeśli jej nie zaakceptujemy, jeśli się jej całkiem nie oddamy i nie zmienimy naszego dotychczasowego sposobu życia w sposób gruntowny, świat cały czeka niechybna zagłada. Dlatego wielka rewolucja jest koniecznością i obowiązkiem.

Szczególnie w ostatnim czasie taki właśnie przekaz zaczyna dominować w europejskiej polityce, mediach i opinii publicznej. Rewolucyjny entuzjazm i ortodoksyjna powaga nowej ideologii mogą zaskakiwać. Czyż przecież nie mieliśmy już żyć w czasach, w których rewolucje nie są możliwe, gdyż straciły całkiem swój sens, a wielkie ideologie, owe imponujące i niepokojące zarazem narracje zbiorowego postępu, jak pouczał Jean-Francois Lyotard, ów „papież" europejskiego postmodernizmu, bezpowrotnie utraciły swoją moc mobilizowania masowych zwolenników? Współczesna Europa za sprawą upowszechnionej demokra...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA