fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Magdalena Sobkowiak: Prezydent powinien być jak Aleksander Kwaśniewski

Fotorzepa, Darek Golik
Znaleźliśmy się na takim etapie, że zwykła kultura osobista polityka budzi zdziwienie. Polityka powinna nieść ze sobą więcej szacunku do ludzi. I nawet jeśli Donald Trump jest symbolem naszych czasów, to nie jestem pewna, czy jest on godnym wzorem do naśladowania - mówi Magdalena Sobkowiak, szefowa sztabu wyborczego Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Plus Minus: O tym, że będzie pani szefową sztabu Polskiego Stronnictwa Ludowego, Marek Sawicki dowiedział się ode mnie. Trochę przez przypadek, byliśmy akurat w studiu telewizyjnym. Były minister rolnictwa długo przekonywał mnie, że to niemożliwe.

Z tego co wiem, Marek Sawicki jest zadowolony, że jestem szefową sztabu.

Nie wyglądał na szczęśliwego.

Z Markiem Sawickim współpracuje mi się bardzo dobrze. Oczywiście, dla części środowiska ludowców było to zaskoczenie, bo jednak Władysław Kosiniak-Kamysz zdecydował się na nietypowe rozwiązanie. Najczęściej kampanią wyborczą kieruje ktoś z partii, a ja jestem spoza polityki, nie mówiąc już o partii.

Zapisze się pani?

Jak na razie nie czuję się politykiem. Pożegnałam się z dziennikarstwem, bo nie wyobrażam sobie stać jednocześnie po dwóch stronach barykady, nawet jeśli niejedną taką historię już widzieliśmy.

Pani ma w ogóle coś wspólnego z PSL? Była pani kiedyś na dożynkach albo chocia...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA