Plus Minus: XXI wiek jest wiekiem technologii, szybkich zmian i ciągłego postępu. Czy łacina – język, który od wieków się nie rozwija – jest nam jeszcze potrzebna?
Łacina jest potrzebna jako nośnik kultury właśnie dlatego, że się nie rozwija. Obecnie wszystko nieustannie się zmienia i dezaktualizuje. Jeśli nie jesteś na bieżąco z nowymi technologiami czy programami komputerowymi, to wypadasz z obiegu. Ceną, jaką płacimy za tak szybki postęp, jest więc pewne zagubienie czy wykluczenie niektórych osób.
W świecie wirującym jak w kalejdoskopie łacina, która się nie zmienia, jest stabilnym narzędziem, punktem odniesienia. Zapewnia ciągłość kultury i daje dostęp do literatury, do całego świata zaklętego w tym języku; przy czym język jest już prawie zupełnie nieznany.
Do jakich treści możemy mieć dostęp dzięki znajomości łaciny?
Literatura łacińska zaczęła się w III wieku p.n.e. i trwa do dzisiaj, więc jest najdłużej trwającą literatu...
Wybierz najkorzystniejszą ofertę i zyskaj dostęp do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl.
Dostęp do treści rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treści pochodzących z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.