fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowa wojna pokoleń. Młodzi rozsądni kontra boomersi

EAST NEWS
Dziś walczą ze sobą dwa pokolenia, z których starsze wzywa do korzystania z życia, a młodsze do wyrzeczeń. – Po raz pierwszy to młodzież uważa się za bardziej rozsądną, odpowiedzialną i surową niż starsze pokolenie. To bardzo ciekawe widowisko – zauważa filozof Dariusz Gawin.

Młodzież ćpa, zamiast bronić demokracji – do takiego wniosku doszła prof. Magdalena Środa. Młodzi zawiedli zaufanie jej pokolenia, nie pojawiając się licznie na grudniowych demonstracjach w obronie wolnych sądów. Co ma ćpanie do protestów? Opozycyjne demonstracje zbiegły się w czasie z ogólnonarodową debatą o utworze „Patointeligencja" rapera Maty, syna znanego prawnika prof. Marcina Matczaka. Wizja odurzonej narkotykami, bezideowej młodzieży z dobrych domów była zbyt kusząca, by nie skorzystać z niej dla wyjaśnienia wysokiej średniej wieku na wiecach poparcia dla sędziów.

Do tego wielu młodych, i to raczej dalekich od PiS, znowu podśmiewało się w sieci z „emeryckich spędów", na których miało chodzić wcale nie o jakieś wolne sądy, ale wyłącznie o lukrowanie dziedzictwa transformacji. Nic zaś tak nie wyprowadza z równowagi ludzi z pokolenia Solidarności, jak podważanie ich wysiłku i sukcesu. Za to młodzież oczekuje dziś nowej narracji i nowych punktów ...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA