Bramkę w rozegranym w Warszawie spotkaniu strzelił w 12. minucie Daniel Choroś. W drugiej połowie Polonia rozpaczliwie broniła korzystnego wyniku dwumeczu. W sobotę w Wałbrzychu było 1:1. Rewanż obejrzało cztery tysiące widzów.

Polonia w 2013 roku zajęła szóste miejsce w ekstraklasie, ale została zdegradowana ze względu na brak licencji. Ówczesny właściciel klubu Ireneusz Król zadłużył klub na kilka milionów złotych.

Nowe życie „Czarne Koszule” zaczęły w IV lidze. Wygrały ją w sezonie 2013/14. W ubiegłym roku w III lidze zajęły dopiero 14. miejsce, nie zanosiło się również na awans w tym sezonie. Po rundzie jesiennej Polonia zajmowała piąte miejsce ze stratą 10 punktów do prowadzącego Sokoła Aleksandrów Łódzki. Wiosną była zdecydowanie najlepszą drużyną w łódzko-mazowieckiej grupie III ligi. Wygrała ją z trzema punktami przewagi nad Ursusem Warszawa.

Do II ligi wprowadził Polonię Igor Gołaszewski, były zawodnik mistrzowskiej drużyny z 2000 roku. Pieczę nad klubem sprawuje ówczesny menedżer Jerzy Engel. Wcześniejszy awans wywalczył inny piłkarz z tego zespołu Piotr Dziewicki. Kiedy Polonia mocno trzyma się własnych korzeni dobrze na tym wychodzi.