Olgierd Kwiatkowski

Kolarstwo i tenis to jego pasje

Majka i Kwiatkowski już nie wygrywają

Sezon rozkręcił się na dobre. Najważniejsze wyścigi wygrywają ci sami kolarze, a Michał Kwiatkowski i Rafał Majka spadli do roli pomocników i statystów.

Raducanu i Fernandez. Historie niesamowite

Tegoroczny finał tenisowego US Open był sensacyjny. Zagrały dwie nastolatki, Brytyjka Emma Raducanu i Kanadyjka Leylah Fernandez. Obydwie nieznane światu, mające za sobą ciekawe, nie tylko sportowe historie.

Poczet trenerów mundialowych

Józef Kałuża, Kazimierz Górski, Jacek Gmoch, Antoni Piechniczek, Jerzy Engel i Paweł Janas. Trenerzy, którzy prowadzili biało-czerwonych na mistrzostwach świata.

Laboratorium na skoczni

Walka o odległość i dobry styl odbywa się także w instytutach badawczych firm produkujących sprzęt sportowy.

Nie poszli za ciosem po Soczi

Reprezentacja Polski liczy aż 17 osób, najwięcej w historii olimpijskich startów, ale jest mało realne, by dzięki temu doszło do powtórki znakomitego wyniku sprzed czterech lat.

Trzeba się urodzić z mocnym silnikiem

Trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne, a obecnie komentator Eurosportu Dariusz Baranowski ocenia zakończony w niedzielę wyścig Tour de France.

Tour de France: Tęsknota była wielka

Po pierwszym tygodniu liderem jest Primoż Roglić. Słoweniec ma spore szanse, by zachować przodownictwo do końca wyścigu. Dziś dzień przerwy.

Łzy w Bukowinie

Wyścig Tour de Pologne zakończył się zwycięstwem niedoszłego piłkarza Belga Remco Evenepoela, ale do smutnej historii przejdzie z powodu tragicznego wypadku.

Sprinterzy, żołnierze sił specjalnych

Holenderski kolarz Fabio Jakobsen omal nie przypłacił życiem walki o zwycięstwo na pierwszym etapie Tour de Pologne.

Pocałunków na mecie już nie będzie

Michał Kwiatkowski i Rafał Majka walczą o nowe kontrakty. Ze światowym peletonem żegna się polska firma CCC. Za miesiąc wznowiony zostanie sezon.