Olgierd Kwiatkowski

Kolarstwo i tenis to jego pasje

Giro d’Italia. Pogrążeni w chaosie

Tegoroczne Giro d’Italia pokazało, że czas weteranów wcale się nie skończył, a na wyniki największych imprez sportowych wciąż duży wpływ ma koronawirus.

Gregoire Nitot: Marzę o Ekstraklasie, bo pieniądze mogą się szybko skończyć

- Warszawa może mieć dwa silne kluby i derby ze wspaniałą atmosferą - mówi Gregoire Nitot. Jego Polonia awansowała właśnie do pierwszej ligi. Właściciel Czarnych Koszul opowiada także o cenie awansu, nowym stadionie i planach na przyszłość.

Giro d’Italia: Zaczęło się od nokautu

Wystartował 106. Giro d’Italia. Faworyci są dwaj: Remco Evenepoel i Primoż Roglić. Polacy będą prawie niewidoczni, reprezentuje nas jedynie Cesare Benedetti.

Giro d'Italia. Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

Startuje 106. Giro d’Italia. Pierwszy z trzech wielkich tourów zakończy się 28 maja w Rzymie. Wyścig ma dwóch faworytów - Belga Remco Evenepoela i Słoweńca Primoża Roglicia. Polacy będą prawie niewidoczni. Wśród startujących jest jedynie Cesare Benedetti.

Bruk jako dobro narodowe

Tysiące widzów przy trasach i miliony przed telewizorami, wyprzedane bilety VIP po kilkaset euro za sztukę. Odbywające się w Belgii, Holandii i na północy Francji wiosenne jednodniowe wyścigi kolarskie są fenomenem sportowym, kulturowym i biznesowym.

Kolarstwo: Nadszedł czas kanibali

Sezon zaczyna się na dobre i wygląda na to, że będzie miał tych samych bohaterów co poprzedni. Niestety, Polaków wśród nich trudno się spodziewać.

Wielka emigracja na dwóch kołach

Przed tegorocznym sezonem aż 19 juniorów opuściło Polskę. To dla nich jedyna szansa, aby pójść w ślady Katarzyny Niewiadomej, Michała Kwiatkowskiego, Rafała Majki. W kraju młodzi kolarze nie mają perspektyw na rozwój.

Mirosław chce sięgnąć nieba w Paryżu

Kilka lat temu pracowała jako sprzedawca w sklepie sportowym. Dziś Aleksandra Mirosław jest mistrzynią i rekordzistką świata w nowej konkurencji olimpijskiej – wspinaczce na czas. Ma wielką szansę na medal igrzysk w Paryżu.

Pogba i Benzema w jądrze ciemności

Otoczenie, często z kryminalną przeszłością, największych gwiazd francuskiej piłki stanowi wielki problem dla nich samych, ale również dla klubów, w których grają, i reprezentacji Francji.

Brytyjczyk wygrywa 79. Tour de Pologne

Brytyjczyk Ethan Hayter wygrał 79. edycję Tour de Pologne. 23-letni kolarz grupy Ineos zwycięstwo zapewnił sobie w czwartkowej jeździe indywidualnej na czas. Na ostatnim piątkowym etapie z metą na krakowskich Plantach najszybciej finiszował Francuz Arnaud Demarre.