fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Opinie

Teresa Siudem: Przedsiębiorca z przywilejem jak konsument

Zakupy w internecie
Adobe Stock
Od nowego roku osoby fizyczne prowadzące biznes będą mogły – podobnie jak teraz konsumenci – m.in. w ciągu 14 dni odstąpić od umowy zawartej z inną firmą na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, bez podawania przyczyny tego odstąpienia.

Pod warunkiem jednak, że umowa nie będzie dotyczyła przedmiotu ich działalności. I nie chodzi tu tylko o faktycznie prowadzoną działalność, ale o kody PKD, wpisywane często „na wszelki wypadek" do ewidencji działalności gospodarczej (CEIDG). Jeśli umowa będzie miała związek z działalnością objętą PKD, przedsiębiorca zostanie uznany za profesjonalistę i ochrona konsumencka nie będzie mu przysługiwać.

Przed nowym rokiem warto więc uaktualnić wpisy w CEIDG i obowiązkowo przygotować się do tych zmian. Bo klientem jednoosobowego przedsiębiorcy może okazać się także firma, która po nowym roku będzie korzystała z ochrony konsumenckiej. W kontaktach takim klientem trzeba będzie dopełnić dodatkowych obowiązków. Jak przygotować się do zmian - podpowiadamy w dzisiejszym tygodniku Biznes w czasie pandemii.

Czytaj także: Ochrona konsumencka także dla firm

Zapraszam do lektury.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA