fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ochrona konsumencka także dla firm

Przesyłka kurierska
Adobe Stock
Zmiany, które wejdą w życie 1 stycznia 2021 r. z radością powitają ci przedsiębiorcy, którzy zyskają nowe uprawnienia. Jednak dla właścicieli pozostałych firm oznacza to kolejne utrudnienia, do których muszą odpowiednio się przygotować.

Nowymi przywilejami będą cieszyć się osoby fizyczne prowadzące biznes, gdy zawierane przez nich umowy obejmą przedmiot niemieszczący się w zakresie ich działalności. Rewolucyjna nowelizacja w zakresie praw konsumentów pierwotnie miała wejść w życie już w czerwcu 2020 roku. Ze względu na stan epidemii COVID-19, który dotknął wiele obszarów rzeczywistości, termin wejścia w życie nowych rozwiązań prawnych dotyczących praw konsumentów został przesunięty na styczeń 2021 roku. Warto przeanalizować nadchodzące zmiany.

Faktura z NIP-em nie pozbawi przywilejów

Modyfikację w zakresie prawa konsumentów wprowadza ustawa z 31 lipca 2019 roku o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych. Już sama nazwa wskazuje, że założeniem ustawodawcy dotyczącym tej nowelizacji miało być odejście od nadmiernego formalizmu w zakresie rozwiązań przewidzianych dla relacji przedsiębiorca – konsument na rzecz zapewnienia uczestnikom obrotu gospodarczego wi...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA