fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

.Nowoczesna

Lubnauer: Nowoczesna powinna być ikoną klasy średniej

PAP
Już tylko kilka dni pozostało kandydatom na przewodniczącego Nowoczesnej do tego, by przekonać delegatów na sobotnią konwencję do swojej wizji partii. "Rzeczpospolita" publikuje list, który wysłała do nich Katarzyna Lubnauer, obecnie szefowa klubu N w Sejmie. Swój list sformułował też obecny przewodniczący, Ryszard Petru.

"Zdecydowałam się na kandydowanie kierując się odpowiedzialnością za Naszą partię i przekonaniem, że potrzebujemy korekty wizerunki. Wierzę, że w liberalne DNA jest wpisane konkurowanie - w ramach którego lepsze pomysły wypierają słabsze" - pisze Lubnauer. Posłanka z Łodzi podkreśla też: "Zdecydowałam się na start wiedząc, że mogę być dla Was kandydatem, który nie tylko zapewnia bezpieczną zmianę, ale też stwarza realną szansę na połączenie jak największej ilości środowisk w Nowoczesnej oraz wykorzystanie ich potencjału. Jestem patriotką Nowoczesnej i jedność partii jest dla mnie wartością nadrzędną. Dlatego zawarłam porozumienie z kontrkandydatami". To ostatnie zdanie to nawiązanie do porozumienia z Pawłem Pudłowskim i Kamilą Gasiuk-Pihowicz, którzy we wtorek ogłosili wycofanie się z kandydowania.

Lubnauer pisze też o celach partii. "Naszym celem jest stanie się ikoną klasy średniej, jej mądrym i odważnym reprezentantem w polityce. Ona, co zapewne wiecie, wielokrotnie została zdradzona przez Platformę, pamiętacie dramatyczny moment czyszczenia kont OFE milionów Polaków, czas kiedy prominentny polityk poprzedniego obozu rządowego tłumaczył, że za 6 tysięcy, to pracuje tylko idiota czy złodziej". Jak dodaje: "Klasa średnia i wszyscy aspirujący do niej Polacy, którzy każdego dnia swoją ciężką pracą tworzą dobrobyt, wciąż oczekują na wiarygodną propozycję".

W liście jest też nawiązanie do współpracy opozycji: "Zawsze sądziłam, że szersza koalicja wyborcza będzie trudna do osiągnięcia i byłam zdania, że powinna mieć ona charakter podmiotowy i taktyczny - być przygotowana pod konkretne wybory. Nie możemy zatracić naszej tożsamości i odrębności. Musimy być też realistami".

Lubnauer postuluje też powołanie rady politycznej przy zarządzie partii i przewodniczącym, złożoną z przewodniczących regionów.

Wybory w Nowoczesnej odbędą się na sobotniej konwencji w Warszawie. Delegatów z prawem głosu jest 300.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA