fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

.Nowoczesna

Petru: Polacy rozliczą nas nie z idei ale ze skuteczności

PAP/ Leszek Szymański
"W moim przekonaniu musimy być – tak jak dotychczas współtworzącym a nie kwestionującym taką koalicję (partii opozycyjnych)" - napisał w liście do działaczy Nowoczesnej jej były przewodniczący Ryszard Petru.

"Po wyborach wewnętrznych czas skupić się na wyborach samorządowych. W całej Polsce. Kluczową kwestią jest przygotowywanie list do rad i sejmików" - napisał Petru w liście, którego treść publikuje portal 300polityka.pl. Były lider Nowoczesnej nawołuje do działaczy, by nie zapominać "o naszych wolnościowych korzeniach i naszej tożsamości, w szczególności o wolności gospodarczej i rozdziale państwa od Kościoła".

"W obecnym dyskursie politycznym pojawia się dużo pokus aby pójść populistycznym nurtem. Nowoczesna musi się tego wystrzegać!" - zaznacza Petru. Według niego Polacy oczekują od jego partii "skuteczności w walce z Prawem i Sprawiedliwością".

Zdaniem Petru zmiana ordynacji wyborczej, forsowana w parlamencie przez PiS, zmusza partie opozycyjne do zawiązania szerokiej koalicji. "W moim przekonaniu musimy być – tak jak dotychczas - współtworzącym a nie kwestionującym taką koalicję" - stwierdził Petru. "Polacy rozliczą nas nie z idei ale ze skuteczności" - dodał.

Wcześniej w poniedziałek Petru zachęcał na Twitterze do "podtrzymania ustaleń Zjednoczonej Opozycji, szczególnie dotyczących zasad wyłaniania kandydatów na prezydentów i wspólnych list do sejmików i rad miejskich".

Były przewodniczący partii, który w sobotnich wyborach przegrał z Katarzyną Lubnauer, zapowiedział też, że o swoich planach na przyszłość poinformuje "w najbliższych tygodniach".

Źródło: rp.pl/ 300polityka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA