fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowa Lewica

Ratyfikacja Funduszu Odbudowy. Czarzasty o zachowaniu Platformy Obywatelskiej

Włodzimierz Czarzasty
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Na cztery partie opozycyjne, trzy zagłosowały za ratyfikacją Funduszu Odbudowy - mówił w Radiu Zet wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty, lider Nowej Lewicy.

- Polska 2050, PSL i Lewica głosowały tak samo jak PiS w tej sprawie - podkreślił Czarzasty. - Natomiast PO wraz z Konfederacją i panem (Zbigniewem) Ziobro głosowały przeciw. Platforma wstrzymała się, czyli de facto oddała głos przeciw. Trzy formacje opozycyjne głosowały, aby te środki przyszły, jedna zagłosowała przeciw - mówił Czarzasty o głosowaniu, które odbyło się w Sejmie 4 maja.

- Miano do nas pretensje, że nie zgłosiliśmy spraw służb mundurowych, praw kobiet. Żadna formacja opozycyjna nie zgłosiła tych spraw, Platforma również. Dlatego, że to nie był okrągły stół - tłumaczył przebieg negocjacji Lewicy z PiS ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy Czarzasty.

- Nie wejdzie Lewica do żadnego rządu, który nie zagwarantuje powrotu praw mundurowych do emerytur. Te emerytury zostały zabrane najpierw przez PO, potem przez PiS - podkreślił lider Nowej Lewicy.

- Uzyskaliśmy jasną deklarację i wpisane jest to w KPO, co do budowy 75 tysięcy tanich mieszkań - mówił Czarzasty. - Zawalczyliśmy o to, zrealizowaliśmy. Zrealizowaliśmy 850 mln zł na szpitale powiatowe - dodał.

- Ja mam wszystkie dokumenty ze sobą i wypisy z planu, z KPO, który poszedł do Brukseli. To jest zapisane - mówił Czarzasty.

- Jeżeli moi przyjaciele z PO uważają, że coś złego zrobiliśmy w sprawie rządu, że ten rząd można było obalić, mam propozycję: zgłoście wotum nieufności. Poprzemy je. Zobaczycie, czy wasze mrzonki co do tego, że ten rząd upadnie, są słuszne. Namawiam, proszę, zróbcie to, nie wmawiajcie ludziom, że w momencie, gdyby ludzie nie dostali pieniędzy (z UE) to ten rząd by się przewrócił. Zobaczycie jak pan Ziobro będzie głosował w tej sprawie i wasza wielka nadzieja pan (Jarosław) Gowin. Konstruktywne wotum nieufności - apelował wicemarszałek Sejmu.

- PiS nie wygra kolejnych wybór, a Polska na pewno dostanie 250 mld zł. Następne wybory wygra opozycja, która się dogada i będzie wydawała te środki, za którymi głosowała Polska 2050, PSL i Lewica - mówił również Czarzasty pytany o to, czy nie obawia się, że dzięki pieniądzom z UE PiS wygra kolejne wybory parlamentarne.

- Lewica wejdzie do następnego rządu, opozycja wygra wybory za dwa i pół roku - podsumował lider Nowej Lewicy.

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA