fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Kamienica z Bielan pod lupą komisji

Nieruchomości przy ulicy przy Schroegera 72, 28 bm. w Warszawie na Bielanach. Komisja weryfikacyjna bada reprywatyzację tej nieruchomości
PAP, Tomasz Gzell Tomasz Gzell
We wtorek komisja weryfikacyjna zajęła się zwrotem budynku z lokatorami przy ul. Schroegera 72 oraz odwołaniem w sprawie Poznańskiej 14.

Budynek na warszawskich Bielanach należy dziś do kilku współwłaścicieli. Jako świadkowie na rozprawę zostali wezwani: mieszkańcy nieruchomości, urzędniczka ratusza oraz były burmistrz Bielan.

Komisja pytała m.in. o pełnomocnictwo udzielone pod koniec lat 40. adwokatowi przez ówczesnych właścicieli. Istnieją bowiem poważne wątpliwości co do jego autentyczności.

Urzędniczka z ratusza zeznała, że w dacie rozpoznania wniosku dekretowego dotyczącego kamienicy nie było żadnych zastrzeżeń co do pełnomocnictwa. Jej zdaniem posługiwanie się odpisem pełnomocnictwa było wówczas zgodne z prawem i można je było złożyć listownie.

Zapytana, jak urzędnicy sprawdzali krąg spadkobierców jednego z właścicieli, odparła, że nie było to analizowane, ponieważ nie budził on żadnych wątpliwości.

Z kolei były burmistrz Bielan zeznał, że jest udziałowcem spółki, która po reprywatyzacji zarządzała budynkiem. Nie widział on jednak żadnych problemów etycznych i nie budził to jego wątpliwości.

Decyzja w sprawie kamienicy na Bielanach zostanie podjęta za dwa tygodnie. Prawidłowość zwrotu tej nieruchomości bada także Prokuratura Regionalna we Wrocławiu.

We wtorek komisja weryfikacyjna zajęła się również odwołaniem od decyzji nakazującej zwrot miastu kamienicy przy ul. Poznańskiej 14.

masz pytanie, wyślij e-mail do autorki: r.krupa@rp.pl

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA