fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Warszawa: Marvipol sprzedał biurowiec Prosta Tower

Deweloper zamknął transakcję o wartości 27 mln euro netto. Wpływy przeznaczy na rozwój w segmencie magazynowym.

Nabywcą Prosta Tower w Warszawie jest Credit Suisse Asset Management Immobilien Kapitalanlagegesellschaft.

Marvipol z uzyskanych pieniędzy spłaci kredyt zaciągnięty na budowę biurowca, a pozostałą część – szacowaną na 50 mln zł - zainwestuje głównie w nowe projekty magazynowe realizowane z Panattoni.

- Zdecydowaliśmy się zrealizować atrakcyjny zysk na projekcie już na tym etapie, pięć lat od oddania budynku do użytkowania. Jesteśmy deweloperem bazującym na optymalnej rotacji kapitału i jego angażowaniu w kolejne projekty deweloperskie. Pomnożony na realizacji projektu Prosta Tower kapitał chcemy przeznaczyć w pierwszym rzędzie na rozwój segmentu magazynowo – logistycznego, stanowiącego już dziś ważną część naszego biznesu deweloperskiego – mówi cytowany w komunikacie Mariusz Książek, prezes Marvipolu.

Dotychczas z partnerem Marvipol zbudował centrum Panattoni Park Warsaw, na które jest już potencjalny kupiec (zawarto list intencyjny). Trwa budowa jeszcze większego projektu pod Grodziskiem Mazowieckim. Partnerzy zawarli także list intencyjny w sprawie trzeciego projektu – na Śląsku.

– Chcemy iść za ciosem, korzystając z rosnącego popytu na powierzchnie magazynowe, w 2017 r. chcielibyśmy ruszyć z budową kolejnych wyjątkowych projektów magazynowych – mówi Książek.

Poza działalnością jako deweloper mieszkaniowy i logistyczny Marvipol zajmuje się importem samochodów Jaguar Land Rover. W przyszłym roku holding chce zakończyć rozdzielanie biznesów – na giełdzie notowane będą dwie spółki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA