fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Moja Północna: nowe osiedle na Białołęce

ROL
Przy ul. Kościeszów w Warszawie spółka Eco-Classic buduje pierwszy etap osiedla Moja Północna. Ceny lokali zaczynają się od 256 tys. zł.

W budynku będzie 125 mieszkań o powierzchni od 29 do 78 mkw. - od kawalerek po mieszkania z czterema pokojami. Parter i pierwsze piętro zajmą lokale usługowe. Zakończenie prac deweloper - spółka Eco-Classic - planuje na pierwszy kwartał 2021 roku.

Osiedle powstanie w sąsiedztwie Galerii Północnej. Niedaleko są także liczne punkty usługowe i handlowe, a także urząd dzielnicy. W promieniu 2 km działa kilka placówek medycznych, są szkoły podstawowe, przedszkola. Niedaleko jest też park Picassa (ok.15 minut piechotą), a ok. 1,8 km - plaża miejska (ok. 20 minut piechotą). Wzdłuż Wisły biegnie ścieżka rowerowa - prowadzi z Jabłonny do Saskiej Kępy.

Projekt urbanistyczny zakłada budowę osiedla na planie zbliżonym do kwadratu. Inwestycja jest podzielona na cztery etapy, z których każdy kolejny stopniowo uzupełnia cały kwartał. - Całość projektu uzupełnia koncepcja zielonego otwartego dziedzińca. - Place zabaw, wejścia do budynków i alejki stworzą podwórko sprzyjające nawiązywaniu nowych znajomości i dobrosąsiedzkich relacji- mówi Zuzanna Należyta z Eco-Classic. - Z naszych doświadczeń wynika, że tego typu rozwiązania cieszą mieszkańców. Dobre sąsiedztwo jest ważne, a dzięki niemu ludzie łatwiej identyfikują się z miejscem swojego życia. Atutem po dniu pracy będą także bliskość tras rowerowych, parków, trenowych siłowni.

Koncepcję architektoniczną inwestycji przygotowała pracownia Eco-Classic Architekci. Eco-Classic wraz ze spółkami celowymi powoływanymi do realizacji poszczególnych inwestycji tworzy grupę spółek specjalizujących się w działalności deweloperskiej i inwestycyjnej, obejmującej obiekty biurowe, osiedla mieszkaniowe i budynki apartamentowe. Początki jej działalności sięgają 1983 roku i związane są z działalnością założonej przez grupę architektów firmy architektoniczno- wykonawczej Eco-ABI.

Na początku lat 90. XX w. działalność Grupy Eco ewoluowała w kierunku deweloperskim. Firmą, która w 1993 roku powstała by realizować ten nurt, jest Eco-Classic. Inwestycje Eco-Classic powstają głównie w Warszawie i Trójmieście. Firma Eco-Classic już w roku 2000 roku zaczęła stosować instytucję rachunku zastrzeżonego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA