fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Inteligentny Jaśminowy Mokotów

materiały prasowe
S-Labs, polski twórca systemu automatyki mieszkaniowej Appartme, nawiązuje współpracę ze spółką mieszkaniową Skanska.

Wszystkie mieszkania w trzecim etapie warszawskiego osiedla Jaśminowy Mokotów zostaną wyposażone w system Appartme by Skanska. - Dzięki temu mieszkańcy będą mogli m.in. zarządzać zużyciem energii elektrycznej, oświetleniem oraz ogrzewaniem z poziomu jednego prostego w obsłudze panelu – dostępnego fizycznie w mieszkaniu, a także w aplikacji mobilnej – tłumaczą przedstawiciele firmy Skanska.

Mieszkania zostaną oddane do użytku na początku 2021 roku. - Największą, poza codzienną wygodą, zaletą rozwiązania, jest możliwość obniżenia zużycia energii elektrycznej i cieplnej, a więc rachunków za media – mówi deweloper. - Skorzysta również środowisko. Sterowanie rozwiązaniem Appartme odbywa się poprzez panel z przyciskami wyłączającymi ogrzewanie, zasilanie w gniazdkach oraz oświetlenie, umiejscowiony przy wejściu do mieszkania. Ze sterowania wyłączone jest gniazdko odpowiadające za lodówkę.

– Cieszymy się z nawiązanej współpracy z firmą S-Labs. Zrównoważony rozwój jest dla nas niezwykle ważny, a system Appartme by Skanska, który zastosujemy w mieszkaniach z trzeciego etapu osiedla Jaśminowy Mokotów, pozwoli lokatorom na przejęcie pełnej kontroli nad nieruchomością – mówi cytowany w komunikacie Artur Łeszczyński, menedżer ds. rozwoju biznesu w spółce mieszkaniowej Skanska. - Można powiedzieć, że nasi klienci dzięki Appartme zyskają tryb samolotowy dla swojego domu, co będzie miało pozytywny wpływ na środowisko oraz obniży wysokość rachunków za energię.

System może być rozszerzony o dodatkowe funkcje, jak np. zdalne sterowanie wszystkimi funkcjami poprzez aplikację mobilną. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych urządzeń i czujników, informujących o otwarciu drzwi wejściowych, okien, a także ostrzegających o złej jakości powietrza.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA