fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Miasto idzie w stronę wody

materiały
W drugim etapie gdańskiej inwestycji Brabank nad Motławą powstanie ponad 130 mieszkań. Będą też lokale usługowe.

Inwestycję Brabank nad Motławą prowadzi Invest Komfort. W drugiej części deweloper wybuduje mieszkania o powierzchni od 46 do 177 mkw. - od dwóch do sześciu pokojów. Ceny nieruchomości wahają się od 747 tys. zł do ponad 2,6 mln zł.

Projekt pochodzi z pracowni Studio Kwadrat. - Projekt został wyłoniony w 2007 roku w wyniku międzynarodowego konkursu - mówi cytowany w komunikacie Jacek Droszcz, współtwórca projektu architektonicznego Brabanku.

Nowe mieszkania i lokale użytkowe, które trafiły właśnie do sprzedaży, wypełnią pustą przestrzeń naprzeciwko Muzeum II Wojny Światowej. - Troszczyliśmy się o przeszłość i przyszłość jednocześnie - zapewnia Jacek Droszcz. - Inwestycja wytycza nowy trend urbanistyczny w Gdańsku: wędrówkę miasta w stronę wody. Tu zmierza miasto i tu będą koncentrować się jego atrakcje.

Joanna Kazibudzka z firmy Invest Komfort opowiada, że w budynku znajdą się także hol, sala klubowa, biblioteka oraz strefa relaksu i rekreacji. Ciekawie zagospodarowano także zieleń. - Poza szpalerem lip drobnolistnych i niskiej zieleni odsłaniającej elewacje, wewnątrz kompleksu zaplanowaliśmy zieloną enklawę wyglądającą jak ogród botaniczny w kształcie wąwozu biegnącego wzdłuż budynków - opisuje. Będą też niewielkie place wypoczynkowe obsadzone roślinnością.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA