fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Centreville na finiszu

materiały
Pierzeję wrocławskiego Nadodrza uzupełnił budynek firmy Bouygues Immobilier Polska. Apartamentowiec Centreville ma być gotowy w drugim kwartale.

Zakończyły się prace przy głównej części elewacji apartamentowca Centreville przy ul. Drobnera. - Została wykonana ze szlachetnych materiałów, połyskuje odcieniami brązu i szarości - opisują przedstawiciele dewelopera, Bouygues Immobilier Polska.

W 5–piętrowym budynku z antresolą znajdzie się e 69 apartamentów o powierzchni od 31 do 142 mkw., dziesięć lokali użytkowych, będzie też garaż podziemny. Ceny apartamentów zaczynają się od 9350 zł za mkw. Ponad połowa mieszkań i lokali znalazła już nowych właścicieli.

- Elewacja budynku jest wykonana z pełnej cegły, która do Wrocławia przyjechała z Łotwy. Ten szlachetny materiał rzadko ozdabia budynki mieszkalne - opowiada Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska. - Stworzyliśmy budynek z poszanowaniem miejsca, w którym stoi i jego najbliższego otoczenia. Centreville komponuje się z sąsiednimi budynkami, wpisując się w klimat Nadodrza, w które rewitalizacja tchnęła nowe życie. Całość dopełniają duże drewniane okna i aluminiowe opaski wokół nich.

Centreville to projekt pracowni Zbigniewa Maćkowa. - Emblematyczna, jedna z kluczowych pierzei Nadodrza wreszcie została wypełniona budynkiem, który będzie piękny przez długie lata - podkreśla architekt. Cegła wykorzystana na elewacji jest odporna na upływ czasu. Co więcej, ma konotacje historyczne, podobnie jak inne elementy architektoniczne. To ważne, żeby współczesne budynki wpisywały się w tkankę miejską - zaznacza Zbigniew Maćków. Dodaje, że na całym kwartałowym Nadodrzu można znaleźć przejawy wspaniałej architektury, co podnosi jakość życia.

Wyróżniającym się miejscem Centreville ma być lobby. Maciej Madej z Bouygues Immobilier Polska mówi m.in. o wygodnych meblach czy ozdobnej ścianie z grafiką planu starego Wrocławia. - Wewnątrz budynku trwają intensywne prace wykończeniowe - opowiada. Deweloperowi zostało jeszcze zagospodarowanie terenu.

Centreville to jedna z sześciu inwestycji Bouygues Immobilier we Wrocławiu. Także na Nadodrzu deweloper z Francji buduje Zajezdnię Wrocław. Wśród ukończonych projektów są Jagiełły 6 na Kępie Mieszczańskiej, Wyspiańskiego 11, Belleville przy ul. Pięknej i Villa Alouette przy parku Grabiszyńskim. Bouygues Immobilier to deweloper z 63–letnim doświadczeniem. Polski oddział firmy działa od 2001 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA