fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Chiny: Kolejna ofiara nieznanego dotąd wirusa

AFP
Chiny poinformowały oficjalnie, że trzecia osoba zmarła w wyniku zarażeniem się nowym szczepem koronowirusa, którego ognisko pojawiło się przed kilkunastoma dniami w Wuhan.

Miejska Komisja Zdrowia w Wuhan poinformowała o 136 nowych zachorowaniach w wyniku zarażenia się wirusem, pochodzącym z tej samej rodziny co wirus wywołujący SARS (zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej), na który w latach 2002-2004 zapadło ok. 8 tysięcy osób, a 800 z nich zmarło (od 2004 roku nie stwierdzono nowych przypadków SARS). Spośród tych 136 chorych jedna osoba zmarła w wyniku zarażenia się wirusem, dwie są w stanie krytycznym, a stan 33 jest poważny.

Dwa zachorowania wywołane nowym wirusem zarejestrowano również w mieście Shenzen. Jedna osoba zapadła na zapalenie płuc wywołane przez szczep wirusa z Wuhan w Pekinie.

8 stycznia chińscy naukowcy zidentyfikowali patogen wywołujący wirusowe zapalenie płuc, na które zapadają mieszkańcy Wuhan. Jak się okazało jest to nowy, nieznany dotąd koronawirus. Władze Chin uważają, że pierwotnym źródłem zachorowań był targ z owocami morza znajdujący się w Wuhan, który jest zamknięty od 1 stycznia - decyzja ws. jego zamknięcia została podjęta, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby.

Oficjalnie liczba zachorowań wywołanych nowym koronawirusem przekroczyła 200.

Tymczasem CNN zauważa, że walka z wirusem toczy się w przededniu obchodów Chińskiego Nowego Roku, które co roku przyciągają do Chin setki milionów turystów spoza kraju.

Nowy koronawirus przekroczył już granice Chin - przypadki zachorowań wywołanych kontaktem z nim zarejestrowano już w Tajlandii i Japonii.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA