fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Korea Płd.: Jest petycja ws. zakazu wjazdu dla Chińczyków

AFP
Ponad pół miliona obywateli Korei Południowej podpisało petycję z apelem o objęcie osób przyjeżdżających Chin zakazem wjazdu do kraju w ramach walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa z Wuhan, 2019-nCoV.

W Chinach nieznany dotąd koronawirus, który w grudniu 2019 roku pojawił się w Wuhan, doprowadził do śmierci 106 osób. Liczba chorych w Chinach, w ciągu ostatnich 24 godzin, wzrosła o 65 proc. - do 4515. Poza Chinami nie zanotowano jak dotąd śmiertelnego przypadku spowodowanego zarażeniem się wirusem.

Wirus znany jako 2019-nCoV należy do tej samej rodziny wirusów co wirus wywołujący SARS - zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej. W wyniku epidemii SARS w latach 2002-2004 zmarły 774 osoby.

Seul ogłosił we wtorek, że przeprowadzi ewakuację obywateli Korei Południowej z miasta Wuhan, w którym koronawirus pojawił się po raz pierwszy w grudniu 2019 roku.

Petycja ws. objęcia Chińczyków zakazem wjazdu do Korei Południowej została złożona w kancelarii prezydenta Korei Południowej.

Autor petycji zwraca uwagę, że Korea Północna zakazała już obywatelom Chin wjazdu do kraju.

Kancelaria prezydenta Korei Południowej nie odpowiedziała bezpośrednio na petycję. Rzecznik prezydenta pytany o zakazy wjazdu dla obywateli Chin odparł, że jest to kwestia, która powinna być rozstrzygana w konsultacji z WHO.

Władze w Seulu poinformowały jednocześnie, że wyślą cztery samoloty czarterowe do Wuhan w tym tygodniu, aby ewakuować blisko 700 obywateli Korei Południowej, którzy obecnie przebywają w tym mieście.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA