fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Kraśko w telewizji śniadaniowej

Piotr Kraśko będzie prowadził w TVN program śniadaniowy
Fotorzepa, Michał Warda
Były szef „Wiadomości" TVP1 ma prowadzić weekendowe wydania „Dzień dobry TVN" razem z Kingą Rusin.

Zastąpi Bartosza Węglarczyka, który po ośmiu latach pożegnał się ze stacją. – Praca dyrektora programowego w Onecie pochłania mnie bez reszty. Trudno tak duże wyzwanie pogodzić z drugą pracą. Z bólem serca zdecydowałem się więc zrezygnować z prowadzenia „Dzień Dobry TVN – napisał Węglarczyk na Facebooku. Bartosz Węglarczyk przed przejściem do Onetu pracował w „Rzeczpospolitej”. Był zastępcą redaktora naczelnego i szefem portalu rp.pl.

Piotr Kraśko przez ostatnie 25 lat był związany z Telewizją Polską, niemal połowę tego czasu z „Wiadomościami". Szefował im od 2012 roku.

W styczniu zniknął z grafiku prowadzących flagowy program informacyjny TVP1, a zaraz potem pożegnał się z telewizją publiczną.

- 11 wieczorów wyborczych, dwa konklawe, parę wojen, huraganów i trzęsień ziemi, tysiące wyjątkowych i zwyczajnych ludzkich historii, tragicznych i radosnych wydarzeń, setki cudownych spotkanych ludzi - szczęście pracy ze świetnym zespołem, 14 prezesów, piętnasty będzie ostatnim. Bardzo, bardzo dziękuję za te niezwykłe lata, wszystkiego dobrego i do zobaczenia - napisał na pożegnanie Piotr Kraśko na Twitterze.

Bez pracy pozostawał cztery miesiące. Teraz jak informuje branżowy portal wirtualnemedia.pl Kraśko będzie wraz z Kingą Rusin prowadził weekendowe wydanie programu „Dzień dobry TVN". Poza tym pracuje też nad autorskim programem w TVN24 Biznes i Świat.

Pracę w mediach znalazły też inne osoby, które na początku roku odeszły z „Wiadomości". Redaktorem portalu gazeta.pl jest Piotr Jaźwiński. Dla serwisu internetowego „Gazety Wyborczej" pracują też Justyna Dobrosz-Oracz, Milena Kruszniewska i Maciej Czajkowski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA