fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Senacka komisja kultury domaga się dymisji prezes Polskiego Radia i dyrektora Programu III

Fotorzepa, Rafał Guz
Senacka Komisja Kultury i Środków Przekazu wystąpiła do przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego o odwołanie prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej i dyrektora Programu III Tomasza Kowalczewskiego.

Ma to związek z sytuacją w Trójce oraz ingerencjami w Listę Przebojów Programu III po zwycięstwie piosenki Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”.

Mimo powtarzanych wielokrotnie pytań do dyrektora Kowalczewskiego o to, kto sugerował mu interwencje po piątkowym notowaniu – nie udzielił odpowiedzi.

Krzysztof Czabański nie pojawił się na posiedzeniu komisji. W tym czasie powoływał na członka zarządu TVP byłego prezesa Jacka Kurskiego, którego rezygnacji zażądał wcześniej prezydent Andrzej Duda.

Dyrektor Trójki sterował smsami

Podczas posiedzenia senackiej komisji kultury wyszło na jaw, że Tomasz Kowalczewski już wcześniej cenzurował pracę dziennikarzy. Ernest Zozuń ze związków zawodowych mówił podczas posiedzenia: SMS w sprawie piosenki Kazika nie był jedynym, jaki dostawali dziennikarze i wydawcy audycji publicystycznych. Kiedy był program o kondycji seniorów „Czy wesołe jest życie staruszka?”, okazało się, że nie może być uczestników zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze Długów. Pisał: „O babciach ma być miło. I nie mówcie o zadłużeniu”. A potem przyszła pointa: „Nie, nie zgadzają się na takie ujęcie Dnia Babci”.

Z kolei jako szef Informacyjnej Agencji Radiowej w 2016 r. wysyłał instrukcje dotyczące parytetów politycznych. Głosy członków rządu i przedstawicieli prezydenta miały nie być liczone jako partyjne. Szpigiel tak był układany, żeby nie było miejsca na trudne tematy. Z politykami rozmawiali wyłącznie „certyfikowani rozmawiacze”.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA