fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Jaki: W treści piosenki Kazika tkwi błąd

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Nie wolno takich rzeczy robić i nasza formacja pod tym się nie podpisuje - powiedział europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki, odnosząc się w Polsat News do zamieszania wokół usunięcia notowania Listy Przebojów Trójki, w którym zwyciężył utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój".

Piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" odnosi się do wizyty byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego na grobie matki na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie 10 kwietnia, gdy z powodu epidemii koronawirusa nekropolia była zamknięta dla osób odwiedzających groby. Utwór Staszewskiego zajął pierwsze miejsce w ostatnim, 1998 notowaniu Listy Przebojów Trójki.

Wkrótce po zakończeniu cotygodniowej audycji notowanie zniknęło ze strony internetowej Trójki. Kierownictwo stacji wydało oświadczenie, w którym poinformowało o unieważnieniu głosowania w związku ze złamaniem regulaminu i manipulacją podczas liczenia głosów.

W ramach protestu ze stacji odeszli dziennikarze, w tym Marek Niedźwiecki. Grzegorz Podżorny, członek Rady Mediów Narodowych, złożył wniosek o odwołanie prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej.

O sprawę w Polsat News pytany był europoseł Patryk Jaki (Solidarna Polska). - To zamieszanie jest niepotrzebne. To pewnie nadgorliwość i błąd jednego człowieka - powiedział polityk. - Nasza formacja w ogóle pod takim działaniem w Trójce się nie podpisuje - zadeklarował dodając, że jego formacja "zawsze odwoływała się do zasad wolności". - Uważam, że ten błąd powinien zostać szybko naprawiony - powiedział Patryk Jaki.

Dopytywany stwierdził, że "trzeba się dowiedzieć, kto to zrobił" i "być może wyciągnąć jakieś wnioski personalne". Czy władze Polskiego Radia powinny poprosić Marka Niedźwieckiego o powrót? Zdaniem Jakiego, pomiędzy stacją a dziennikarzem powinien odbyć się "jakiś dialog". - Nie znam tych wszystkich okoliczności, sam nie wiem, co dokładnie się wydarzyło w Trójce - zastrzegł eurodeputowany. - Natomiast wiem jedno, że nie wolno takich rzeczy robić i nasza formacja pod tym się nie podpisuje - dodał.

Jaki ocenił, że sprawa Trójki "nie pomaga" jego formacji politycznej. - Dlatego teraz musimy przejść do ofensywy, ale szczególnie ofensywy programowej, bo Zjednoczona Prawica jest najsilniejsza tam, gdzie jest clou całej polityki, czyli w realizowaniu swoich obietnic wyborczych, w realnej pracy dla ludzi - powiedział europoseł Solidarnej Polski.

Patryk Jaki odniósł się też do utworu Kazika. - W treści piosenki tkwi błąd, który polega na tym, że Jarosław Kaczyński miałby złamać prawo, bo takie jest przekonanie większości społeczeństwa, być może źle odbite. Tymczasem to nie jest tak, że pan prezes mógł wjechać na cmentarz, a inni nie mogli, dlatego że uroczystości państwowe były po prostu wyłączone z tego rozporządzenia - stwierdził.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA