fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

TVP Lublin odmawia emisji spotu. "Jak w stanie wojennym"

fotolia.com
Urząd Marszałkowski w Lublinie nie będzie mógł wyemitować spotu na temat funduszów unijnych w TVP Lublin - informuje Onet.

Chodzi o spot promujący wydatkowanie środków europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego - Urząd Marszałkowski ma podpisaną z TVP Lublin umowę na emitowanie takich spotów - czytamy w Onecie.

Okazuje się jednak, że jeden ze spotów uznano za nie nadający się do emisji, ze względu na "polemiczny charakter" oraz to, że "budował jednostronny przekaz publicystyczny".

Jak pisze Onet prawdopodobnie chodzi o użycie w spocie zdjęć z manifestacji urzędników protestujących w czasie konferencji ministra inwestycji Jerzego Kwiecińskiego, który mówił, że w woj. lubelskim zagrożonych jest ok. 80 mln euro środków europejskich.

- Przy Mysiej w Warszawie mieścił się Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk. Mam wrażenie, że ten urząd został przeniesiony na ul. Raabego w Lublinie, co jest dla mnie bardzo przykre - mówi marszałek województwa Sławomir Sosnowski, który dodaje, że "przypomniał mu się stan wojenny".

Sosnowski wysłał też dyrektorowi TVP Lublin Ryszardowi Montusiewiczowi przygotowaną przez siebie legitymację cenzora.

Sławomir Sosnowski jest politykiem PSL.

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA