fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Facebook zaskoczył. Stawia na hitowe gry

Bloomberg
Najpopularniejszy serwis społecznościowy uruchomił właśnie Instant Games, czyli platformę gier HTML5 (język wykorzystywany do tworzenia i prezentowania stron internetowych www).

Ta forma rozrywki dostępna jest w Messengerze – komunikatorze mobilnym. To może być skuteczna recepta Facebooka, by jeszcze mocniej uzależnić użytkowników od tego komunikatora.

Usługę Facebook zaoferował jednocześnie w 30 krajach. Wystarczy pobrać aktualizację aplikacji Messenger przez Google Play lub AppStore. Niestety w Polsce nie będzie możliwości zapoznania się Facebookową rozrywką na smartfonie. Na liście krajów, które mają dostęp do gier, nie ma naszego. Zaskakująca decyzja koncernu, choć nie tłumaczy dlaczego znalazła się na niej Litwa, a zabrakło Polski.

W ramach Instant Games dostępnych jest 17 klasycznych tytułów. To takie legendarne hity, jak Pac-Man, Arkanoid, czy Space Invaders. Komunikator pozwala wyzwać na pojedynek znajomych i prowadzi tablicę z wynikami. Facebook podał, że liczba dostępnych gier będzie sukcesywnie rosnąć. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że nie trzeba ściągać, instalować poszczególnych gier, a można bawić się online z przyjacielem lub oczekując na odpowiedź rozmówcy na Messengerze.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA