fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

11 bit studios poprawia wyniki

Notowany na NewConnect producent hitowej gry „This War of Mine" poprawił rekordowe wyniki z 2014 roku.

Wakacyjny kwartał, sezonowo najsłabszy w branży gier komputerowych, był dla spółki kolejnym udanym. Na poziomie skonsolidowanym grupa zanotowała prawie 3,75 mln zł przychodów ze sprzedaży, blisko 1,58 mln zł zysku operacyjnego i niespełna 1,83 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej. W analogicznym okresie 2014 r. przychody niewiele przekraczały 1 mln zł a wyniki operacyjny i netto były ujemne. III kwartał 2015 r. był zatem najlepszym w historii 11 bit studios.

Grzegorz Miechowski, prezes spółki, nie ukrywa, że istotny wpływ na rezultaty finansowe za poprzedni kwartał miała premiera gry „This War of Mine" („TWoM") w wersji na tablety, która miała miejsce w połowie lipca. Przychody z tego źródła stanowiły prawie połowę wpływów ze sprzedaży grupy. – Za resztę odpowiadała sprzedaż PC-towej wersji gry, która utrzymuje się na satysfakcjonującym poziomie, mimo że od jej premiery minął już rok – dodaje Miechowski. Zwraca przy tym uwagę, że w III kwartale sprzedaży „TWoM" w wersji na komputery nie towarzyszyły żadne akcje promocyjne.

Narastająco, po dziewięciu miesiącach, przychody skonsolidowane 11 bit studios wynosiły 15,92 mln zł, zysk operacyjny 11,1 mln zł a netto 9,55 mln zł.

– W IV kwartale o naszych rezultatach decydowała będzie premiera „TWoM" na smartfony, która miała miejsce 11 listopada. Wyniki pierwszych dni sprzedaży napawają nas optymizmem – podkreśla prezes spółki.

11 bit ma już za sobą pierwszą akcję promocyjną na Steam (z początku października), która towarzyszyła wydaniu dodatku do „TWoM".

– Sprzedaż gry w tym okresie pozytywnie nas zaskoczyła. Pokazała, że potencjał „TWoM" jest daleki od wyczerpania – mówi Miechowski i przypomina, że do końca roku planowane są jeszcze co najmniej dwie akcje promocyjne na Steam (tzw. Black Friday pod koniec listopada oraz Holiday Sales w okresie zaraz po Świętach Bożego Narodzenia). – Bardzo starannie przygotowujemy się do tych akcji – zapewnia. Spodziewa się, że IV kwartał może być najlepszym kwartałem w 2015 r. dla 11 bit.

Game developer prowadzi też prace nad nowym tytułem – „Industrial", która ma być kolejnym kamieniem milowym w rozwoju spółki.

– Zakładamy, że na przełomie I i II kwartału przyszłego roku będziemy mogli pokazać rynkowi, jaką grą będzie „Industrial" – wyjaśnia prezes Miechowski.

We wtorek przed godz. 11 za akcje 11 bit studios płacono 68,5 zł, czyli o 0,6 proc. mniej niż na zamknięciu poniedziałkowej sesji i 1,4 proc. mniej niż na początku bieżącego roku.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA