fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Agora rozpoczęła negocjacje w sprawie zakupu Radia ZET

Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
Agora rozpoczęła negocjacje w sprawie potencjalnego nabycia 40 proc. udziałów w spółce Eurozet, właściciela Radia ZET. Pozostałą część udziałów ma przejąć czeska spółka SFS Ventures.

Zainteresowanych zakupem grupy Eurozet, do której należą między innymi Radio ZET, Antyradio, Chillizet, przybywa. Niedawno pisaliśmy o tym, że jednym z nich jest znany polski inwestor, Zbigniew Jakubas. Wśród chętnych wymieniano także Fratrię, Grupę ZPR Media czy PMPG Polskie Media. 

Teraz do akcji wkroczyła Agora, która poinformowała w piątek, że rozpoczęła negocjacje w sprawie zakupu pakietu udziałów spółki Eurozet wspólnie z czeską firmą SFS Ventures. Jak podano w komunikacie, Agora ma być mniejszościowym udziałowcem (nabędzie 40 proc. udziałów Eurozet), a SFS Ventures większościowym (nabędzie 60 proc. udziałów Eurozet).

SFS Ventures to spółka prawa czeskiego, większość udziałów w niej jest własnością spółki zależnej Sourcefabric z.ú. z siedzibą w Pradze, która oferuje rozwiązania typu open source dla mediów. Mniejszościowy udział w niej posiada amerykańska spółka Salvatorska Ventures LCC, zależna od Media Development Investment Fund.

W komunikacie podano również, że Agora podjęła już rozmowy z SFS Ventures w sprawie „ustalenia szczegółowych zasad potencjalnej inwestycji w Eurozet przez SFS Ventures jako wspólnika większościowego oraz Spółkę (Agorę - red.) jako wspólnika mniejszościowego oraz przyszłej współpracy tych podmiotów jako wspólników Eurozet”.

Jak zaznaczono jednak, rozpoczęcie negocjacji nie oznacza, że zakończą się one ustaleniem ostatecznych warunków, zarówno zakupu udziałów Eurozet, jak i współpracy Agory z SFS Ventures we wspomnianym zakresie. Obu spółkom nie udzielono także wyłączności na prowadzenie negocjacji w sprawie nabycia udziałów Eurozet, którego właścicielem obecnie jest spółka Czech Media Invest.

Agora dodaje, że „potencjalna transakcja jest zgodna z długoterminową strategią Grupy Agora, w szczególności z planem wzmacniania pozycji grupy kapitałowej Agory na wybranych dotychczasowych rynkach działalności”.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA