fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Zbigniew Jakubas zamierza kupić Radio ZET

Zbigniew Jakubas
materiały prasowe
Znany polski inwestor, Zbigniew Jakubas, planuje kupić Radio ZET od spółki Czech Media Invest - dowiedział się money.pl.

Zbigniew Jakubas, właściciel Grupy Kapitałowej Multico i znany inwestor giełdowy, zamierza przejąć Radio ZET od czeskiej spółki medialnej Czech Media Invest. Informację tę potwierdził w rozmowie z portalem money.pl, przyznając, że w piątek jego spółka złożyła Czechom ofertę. W ciągu najbliższego tygodnia spodziewa się rozstrzygnięcia.

W marcu 2018 roku czeska spółka kupiła Eurozet od francuskiego koncernu Lagardere, razem z aktywami w Czechach, Rumunii i na Słowacji, za 73 mln euro. W czerwcu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na realizację transakcji, jednak już jesienią ubiegłego roku Czech Media Invest wystawiła Eurozet na sprzedaż.

W skład grupy Eurozet wchodzą obecnie Radio ZET, Antyradio, Chillizet, ZET Gold (wcześniej Meloradio) i Radio Plus, a także studio produkcji dźwiękowej i telewizyjnej Studio ZET, broker czasu reklamowego Regie Radio Music i spółka Eurozet Consulting.

Pogłosek i spekulacji o potencjalnych nabywcach Eurozetu pojawiało się w ostatnich miesiącach pełno. Wymieniano między innymi Fratrię (wydawcę „Sieci" i wPolityce.pl), Grupę ZPR Media (właściciel stacji Radia Eska, Eska Rock i VOX FM) oraz PMPG Polskie Media (wydawca Wprost”).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA